5e5e3f5486621obrazek.jpg
1) Je k vám hrubý

Pokud na vás partner často křičí, je sprostý, případně vámi manipuluje, zřejmě nebude mít časem daleko ani k týrání – psychickému či fyzickému. Takovéto projevy agrese se většinou stupňují – zázraky se v tomto případě nedějí. A s dětmi se pak od násilníka odchází složitěji. Od takového člověka rychle pryč. To ovšem platí i v případě, že o dětech neuvažujete.

  • Dobrým zdrojem informací, jak se bude partner chovat k vám i vašim dětem, je také to, jaký má vztah se svými rodiči a jaké měl dětství.

2) Myslí jen na sebe

Jeho zájmy jsou vždy na prvním místě. On, on a zase on! Potřebuje péči, chválu, pozornost. Teď se mu možná věnujete na 110 % a držíte ho na piedestalu. Proč ne, když vám to tak vyhovuje. Jenže až přijde miminko, bude z trůnu sesazen. Buď se zhroutí, nebo si najde jinou pečovatelku.

3) Rozlišuje jeho a vaše peníze

Máte rozdělené finance, a to velmi striktně. Neexistuje, aby za vás zaplatil výdaje. A dost možná ani netušíte, kolik vlastně vydělává. Jenže až zůstanete s dítětem doma na rodičovské dovolené, stanete se na přídělu financí od něho nejspíš závislá. Nadhoďte téma peněz ještě předtím, než začnete na miminku pracovat. Počítá se společnou rodinnou kasou? Možná budete nemile překvapena. Zvláště jestli je notorický šetřílek, nebo naopak - vše utratí za své zájmy.

4) Dělí práce na ženské a mužské

Takový mužů dnes už naštěstí není tolik, co za dob našich rodičů a prarodičů. Přesto ale pánové s rukama dozadu stále existují. Oni přece chodí do práce, proč by se měli ještě starat o domácnost, nedej bože vařit? To je přece ryze ženská práce, kterou oni za žádnou cenu dělat nebudou. Teď to možná ještě skousnete. Ale co až budete běhat kolem miminka i domácnosti, zatímco on se natáhne po práci na gauč a nehne prstem?

5) Není na něho spoleh

Na něčem se domluvíte, jenže to za minutu neplatí? Je nezodpovědný po všech stránkách? Pokud se na partnera nemůžete spolehnout ani v těch zásadních věcech, budete mít problém. Všechna zodpovědnost zůstane na vás, takže si ani na okamžik nevydechnete. Jedno dítě, žádné dítě, říká se. Jenže vy budete mít na krku hned od začátku děti dvě.

6) Nepostará se o vás

Nemusí být zrovna rozený samaritán, ale jisté sklony k péči o toho druhého byste v něm vidět měla. Udělá vám někdy snídani, třeba i do postele? Nakoupí vám léky a ovoce, udělá čaj, když jste nemocná? Namasíruje vám nohy, když padáte únavou? Pak pravděpodobně nebude mít problém ani s péčí o děti.

7) Nesnese děti

Vlastní dítě je samozřejmě něco úplně jiného, než banda uječených, cizích spratků. Ale pokud váš protějšek horko těžko vydýchává přítomnost dětí na návštěvě, v restauraci, v MHD nebo (bože, chraň!) u vás doma, je to jistý signál, že mu jsou celkově proti srsti. Zvládne mít pochopení pro vaše vlastní?

Čtěte také: