Bezlepkové nebo bezlaktózové výrobky, bio, raw, veganské a mnoho dalších. Obecně prostě jídlo, které patří do kategorie alternativního stravování, které do našich jídelníčků vnáší čerstvý závan každodenní inspirace.

Nabídka produktů je pestrá, vybere si vyznavač jakéhokoliv výživového směru. Někomu více vyhovuje bezlepková strava, někdo může být fanouškem čistě rostlinné stravy a někomu prostě není jen lhostejné životní prostředí, tak rád sáhne po výrobcích v bio kvalitě. Důležité však je se těchto produktů nebát a vyzkoušet je. „Já už mám radikální přístupy za sebou. Od bio, přes fairtrade až k makrobiotice. Z toho všeho mi zůstala jedna věc a ve výsledku ji pokládám za tu nejdůležitější. Mít na všechno zdravý náhled, tedy jíst rozmanitě, střídmě, s radostí. Osobně se mi mnohem více líbí dnešní trend dělat si jídlo pro radost. Jednoduchý, hezký, chutný a klidně i s fotkou na chlubítko, tedy Instagram,“ hodnotní dnešní trend pestrého stravování známý gurmán Lukáš Hejlík.

Globus

A protože mu je to sympatické a rád v prodejních regálech sáhne po těchto výrobcích, stal se „moderátorem“ soutěže, která probíhá na Facebooku a webových stránkách hypermarketu Globus. Ve všech 15 hypermarketech, které jsou v České republice, totiž najdete opravdu široký výběr produktů korespondujících s různými výživovými směry. Vše přehledně a jednoduše uspořádané a značené podle jednotlivých kategorií.

A to je i principem zmiňované soutěže. Tedy vyzkoušet tyto produkty a udělat jim tak třeba místo ve své kuchyni. Soutěž trvá 4 týdny. Každý soutěžní týden Lukáš představí prostřednictvím Facebooku Globus Česko 3 základní ingredience receptu. Pak už je vymýšlení receptu v režii každého, kdo se chce zapojit a zahrát si každý týden o tři dárkové koše v hodnotě 1 500 Kč, plné produktů alternativního stravování z nabídky Zdravého světa v Globusu. Jeden výherce získá na konci soutěže hlavní cenu - dárkovou kartu v hodnotě 10 000 Kč na nákup v hypermarketu Globus.   

Soutěž probíhá do 8. 3. 2017 na stránkách Facebook Globus Česko a na webu www.globus.cz/zdravysvet.

Nejen že se tedy naše jídelníčky stávají lehčí díky pestré nabídce těchto produktů, ale více se zapojují i muži. „Trendy je dnes vařit v páru. Lidi to baví víc, než čučení na televizi. V době, která se „unisexuje“ není tedy vůbec nic zvláštního, když v Globusu potkáte v sekci Zdravý svět nejenom Hejlíka, ale i Hipstera. A díky bohu se to netýká jen mladé generace. Ani produktivní třicátníci, kteří jsou v práci do sedmi do večera, se nechtějí bombit nějakými těžkými jídly,“ uzavírá Lukáš Hejlík.

Globus