Možná jste na vašich zahradách či v parcích zaznamenali, že první květinky již vlivem teplého počasí začínají kvést. Já jsem ke svému údivu zaregistrovala, že na té naší již vykvetly prvosenky neboli petrklíče. Ty moje mají krásnou světle růžovou barvu, jako dupačky pro malinkou holčičku. :-)

Prvosenky jsou podle květové terapie Doreen Virtue a Roberta Reevese v přímém spojení s archandělem Metatronem a zároveň působí na všechny čakry v našem těle. Podle této léčebné metody je s potenciálem petrklíče velmi snadné pracovat. Je to výborný květ pro indigové či křišťálové děti, jelikož pomáhá těm citlivějším stát se vyrovnanějšími, posiluje jejich schopnost soustředit se a být klidnější. Má sílu pracovat na zlepšení chování dětí tak, že jim pomáhá zbavit se negativních energií, které pro svou citlivost absorbovaly.

prvosenka

Podle již zmíněných mystiků bychom měli své děti podporovat v tom, aby pěstovaly petrklíče a staraly se o ně. Jejich přímý styk a neverbální komunikace s tímto zázrakem přírody jim pomáhá vyrovnávat jejich energii. Za dobrou pomůcku se doporučuje i umístění obrázků petrklíčů i do jejich pokojíčků, za předpokladu, že nemohou mít doma květiny.

Prvosenka/petrklíč nám svým jemným způsobem předává toto poselství: „Bojujete s tím, abyste navázali vztah se svými dětmi? Cítíte, že by se jim mohlo ve škole dařit lépe?“. Dovolte mi, abych jim pomohl, zatímco pomohu také vám. Nemusíte si o ně dělat starosti. Pomohu jim, aby byly v rovnováze po všech stránkách. Děti mohou být v jedné minutě klidné a spokojené, a v té příští neklidné a podrážděné. To je tím, že jsou velice citlivé a snadno nachytají energii lidí, kteří jsou kolem nich, a v prostředí, kde se nacházejí. Potřebujeme udělat tuto výměnu energie pro ně příjemnější. Zahrňte mě do květové terapie vašich dětí a zaregistrujete rychlou pozitivní změnu v jejich osobnostech a prospěchu ve škole. Děti budou v pohodě, klidné a soustředěné po celý den.

Je to velice zajímavé, mám třináctiletého syna, který má mnohé učební poruchy a je přesně takový, jak se píše v textu. Přecitlivělý, nevyrovnaný, neklidný - školu z hloubi duše nesnáší. :-) Během jeho školní docházky jsme navštívili mnoho lékařů i různých terapeutů. Byli jsme dokonce u jedné holistické paní doktorky, která diagnózu začala datem a hodinou narození. Nakonec jsme navštívili i jednu vědmu, která mi pověděla, že můj syn je předčasně otevřený, a tak chytá veškeré emoce, energie a negativity z okolí, a proto je tak vzteklý, nesoustředěný a frustrovaný... Podobně hovořila i naše osvícená speciální pedagožka, která ve svých „službách“ nabízí i kraniosakrální terapii pro děti.

prvosenka

Pokusím se ho tedy vést k zahradničení, aby přestal bojovat s celým světem a začal se o něco hezky starat. I třeba proto, že podle Doreen a Roberta energetické vlastnosti třeba právě petrklíče, jsou pro uzdravování dětí, zlepšování jejich chování, zvládání přípravy do školy a vyrovnání energie ty pravé.

Ovšem nevím, jestli mě s tímto návrhem nepošle k šípku. :-) Ten jsem ale bohužel v Květové terapii nenašla...

Čtěte také:

Reklama