Hlavní postavy čtyř kamarádů tedy Prvoka, Šampóna, Tečku a Karla ztvární herci Martin Pechlát, David Švehlík, Hynek Čermák a Martin Hofmann. Silné je i zastoupení dámské herecké poloviny. Ve filmu si mimo jiné zahraje Daniela Kolářová, Kristýna Boková, Jana Kolesárová, Petra Polnišová a také Barbora Poláková.

V příběhu Prvoka, Šampóna, Tečky a Karla si čtyři kamarádi dvacet let po maturitě přiznají, že nežijí tak, jak si představovali. A rozhodnou se s tím něco udělat. Je možné řešit krizi středního věku provokativní hrou s téměř nesplnitelnými úkoly? Jak čtyřicátník zjistí, jestli je opravdový chlap? Jak zabrání korozi svých ideálů, rozplynutí snů a scvrkávání varlat? Najde ještě odvahu udělat pořádnou „kravinu“ jako zamlada? Nebo aspoň odvahu za všech okolností říkat to, co si opravdu myslí? 

První klapka padla během posledního říjnového víkendu. Film by se měl dostat do kin v prosinci příštího roku. Hartl slibuje, že to bude stát za to. „Jsem přesvědčený, že film bude lepší než knížka. Na reakce diváků se těším jak malej kluk,“ říká. 

Kniha Prvok, Šampón, Tečka a Karel je Hartlovou prvotinou. Spisovatel má ve svém portfoliu i další úspěšné knihy. Je mezi nimi Malý pražský erotikon, Okamžiky štěstí a Nejlepší víkend. 

Půjdete do kina? A četla jste něco od Hartla?

Reklama