Bez obav z klíšťat a blech
Blíží se jaro a s probouzející se přírodou se zvyšuje riziko, že si pes přinese z procházky v kožichu klíště nebo jiného parazita. Stejně jako u člověka platí, že prevence je lepší než řešení následků, proto by každý chovatel měl svému domácímu mazlíčkovi zajistit účinnou ochranu.

blobid0.png

Nebezpečná klíšťata
Klíště je pro psa velmi nebezpečný parazit. Když se zakousne do vašeho čtyřnohého miláčka, zpočátku se nic neděje, množství krve, které vysaje je nepatrné, co však představuje velké nebezpečí, jsou různé viry a bakterie, kterými klíště může psa infikovat. Neděje se tak při každém kousnutí, ale riziko nelze nikdy vyloučit, a navíc se jedná o choroby, které můžou mít i fatální následky. Mezi choroby, které klíšťata přenášejí na psy, patří nejčastěji lymská borelióza, která způsobuje problémy se srdcem a ledvinami, dále anaplazmóza způsobující horečku, otoky kloubů a celkovou únavu, či klíšťová encefalitida, která je zrádná tím, že bývá bez příznaků, nebo se projeví podobně jako chřipka. Smrtelné nebezpečí pak představuje onemocnění krve babesióza. Určitě dost důvodů k tomu, aby žádný chovatel nepodcenil prevenci.

Blechy jako postrach
Když se v srsti psa zabydlí blechy, nejde mu sice o život, ale když těmhle nepříjemným parazitům okamžitě nevyhlásíte boj, má pejsek postaráno o trápení a vy o nemalé starosti. Že má zvíře blechy, poznáte snadno, neustále se škrábe, drbe, kouše do kůže, je neklidné. Blechy odhalíte pouhým okem, stačí rozhrnout srst nad kořenem ocasu, a když tam spatříte černé hromádky, můžete si být jistí, že je pes zablešený. Je třeba jednat rychle, protože blechy jsou přenašeči mnoha chorob a filmová hláška „to jsou blechy psí, ty na člověka nejdou“ rozhodně neplatí. Jejich hubení je běh na dlouhou trať.  Vajíčka, larvy nebo kukly se vyskytují nejen v psím pelíšku, ale mohou se zabydlet také v kobercích a všude v čalouněném nábytku. Určitě je lepší pejskovi včas podat antiparazitický přípravek, než podstupovat náročné odblešení chlupáče i celé domácnosti.

640eff0ed1c39obrazek.png

Účinná ochrana na 3 měsíce
Novinkou mezi antiparazitickými přípravky jsou žvýkací tablety značky FRONTPRO. Jedná se o tři tablety, z nichž každá účinkuje minimálně po dobu jednoho měsíce. Psům se podávají stejně jednoduše jako pamlsek a náramně jim chutnají.  Tablety obsahují aktivní látku Afoxolaner, která zahubí blechy do 8 hodin po podání, tedy dříve, než nakladou vajíčka, a klíšťata zlikvidují do 2 hodin. 

Vzhledem k šetrnému dávkování po 1 měsíci jsou tablety ideální pro štěňata, lze je podávat štěňatům již od 8 týdnů věku nebo 2 kg váhy. Ovšem vhodné jsou pro všechny psy bez ohledu na jejich věk. Podávání v měsíčním intervalu zaručuje dostatečný přísun účinné látky v dávce, která pro organismus psa znamená výrazně menší zátěž než jednorázové podání tříměsíční dávky.

Výhoda žvýkacích tablet FRONTPRO tedy spočívá v šetrném měsíčním dávkování, kdy se hladina účinné látky doplňuje na potřebnou úroveň. V době mezi jednotlivým podáním nedochází k žádným výkyvům, tedy hladina aktivní látky kontinuálně ochraňuje psa před parazity stejnou silou, zatímco u jedné tablety s tříměsíčním působením účinnost v posledním měsíci výrazně klesá, takže se na ni pak nelze plně spolehnout. 

640f00305bee4blobid0.png

Radost z blízkosti psího mazlíčka
Existují i jiné možnosti ochrany, například oblíbené antiparazitické obojky, ale radost z kontaktu s pejskem může kazit obava z aktivních látek, které obojky vylučují do okolí. Hlavně rodiče malých dětí bývají stále ve střehu a snaží se jim zabránit, aby se s tulily k chlupatým členům rodiny. Ve srovnání s obojky tablety trumfují bezpečností nejen pro psa, ale i pro všechny kolem. Působí výlučně v těle zvířete a do okolního prostředí ani směrem k lidem se nevylučují žádné látky. S tabletami Frontpro nic nestojí mezi vámi a s vaším čtyřnohým kamarádem se můžete mazlit bez obav. 

640f001391098obrazek.png

Snadná dostupnost
Žvýkací tablety proti parazitům, které byly doteď k dostání pouze u veterinářů, je nyní možné koupit v lékárně nebo ještě pohodlněji na některém lékárenském eshopu, např. www.drmax.cz, www.benu.cz nebo www.pilulka.cz

  • Cena od 699,- Kč        
  • K dostání je ve čtyřech variantách dle váhy psa.

640efeb189e83obrazek.png

Reklama