shutterstock-1788711785.jpg
Foto: Shutterstock

„Pro začínající učitele je to vždycky těžká situace, chvíli trvá než se zaběhne. Není to jen o tom přijít a odučit si svoje, ale začátky vyžadují velkou domácí přípravu na každou hodinu. S tím jsem počítala, ale kvůli koronaviru je to všechno ještě mnohem těžší,“ svěřuje se Veronika.

Ta se prvňáčkům věnuje nejen o hodinách, ale i o přestávkách. Dětí mají totiž zakázáno se kvůli koronaviru nějak víc pohybovat po škole. Mají být převážně ve třídách a maximálně si odskočit na WC. To znamená, že učitelka s nimi musí být a dohlížet na ně. 

„Od začátku školy jsem zhubla čtyři kila. Nemám čas na svačinu ani na oběd. Děti jsou vykulené z nového prostředí a potřebují můj dohled a pomoc. Když přijdu domů, připravuji se na výuku na další den dlouho do večera. Doufám, že se to brzy zlepší, pedagogika je moje vysněné povolání a dělám to ráda,“ říká mladá učitelka.

Ta lituje, že před začátkem školního roku udělala neuvážené rozhodnutí. Všem učitelům byli nabídnuti asistenti, kteří by jim ulevili třeba právě o zmíněných přestávkách. Veronika ovšem asistenta odmítla a teď toho lituje.

„Nechtěla jsem, aby mi do hodiny zasahoval někdo další, ale teď, když padám na pusu, vím, že to byla chyba. No nic. Nezbývá než vydržet. Snad se brzy zaběhnu a budu mít víc volného času i na sebe,“ svěřuje se učitelka.

Na dobré náladě jí nepřidává ani to, že neví, jestli se v budoucnu nebude přecházet na distanční výuku. U prvňáčků si to totiž v praxi nedokáže vůbec představit. 

Reklama