Máte doma malého šikulu, který objevuje svět? Pak vám určitě neunikl krásný projekt „Pojďte s námi testovat edukativní sety z řady Modeluj a uč se od Play-Doh“. Jak testování dopadlo? Přinášíme vám první recenzi od maminky Kláry a šikulky Vincenta.

Maminka Klára a syn Vincent:
5baa3828c8e65obrazek.png

Mému synovi budou za tři dny tři roky. „Plastelínu“ Play-Doh miluje – a já vlastně také, protože je to zábava, která vydrží na dlouho a baví i mě. V zimě jsme díky ní strávili spoustu hezkých odpolední a večerů, s Play-Doh se bavíme oba zhruba od Vincentova jednoho roku a je to čím dál lepší. Možnost testování nového setu proto byla víc než vítaná, navíc když se jedná o set z edukativní řady a kromě hraní si můžeme i něco procvičit a něco nového se naučit! Vincent jako správný kluk :-) barvy tolik neřeší a některé si stále plete. S tvary už je to lepší, ale vždycky je co zdokonalovat.

Když jsem z tašky vytáhla novou krabici Play-Doh, byl štěstím bez sebe a hned jsme se vrhli na její rozbalování a objevování. Už jen to je radost! V krabici najdete dvě hrací podložky, vykrajovátka a váleček a kelímky se známou, voňavou barevnou hmotou. Postupovali jsme podle návodu a postupně jsme si vyzkoušeli obě podložky, které jsou oboustranné, takže se můžete vrhnout do zábavy s různým stupněm kreativity. Vincenta bavila už ta první, kdy jsme jednoduše jen rozváleli hmotu, vykrajovali tvary a podle barev je umísťovali na podložku. Perfektně si u toho procvičil právě ty barvy i tvary a Vincenta to moc bavilo. Určitě by to zvládly i daleko mladší děti – a starší to nudit rozhodně nebude.

Za mě a myslím že i za syna má tento nový set z řady „Modeluj a uč se“ jedničku s hvězdičkou. Věřím, že nás zachrání od nudy i v řadě dlouhých podzimních večerů, které už jsou za dveřmi.

5baa38684fa24obrazek.png

Nechte se inspirovat celou řadou Modeluj a uč se od Play-Doh!

Testované Edukativní sety Play-Doh, jsou také správným pomocníkem pro přípravu dítěte do školy. Play-Doh pomáhá rozvíjet kreativní myšlení hravou formou a podporuje rozvoj motoriky. Díky kvalitám, získalo Play-Doh doporučení České pedagogické komory jako pomůcky vhodné pro předškolní výuku a rozvoj jemné motoriky v mateřských školkách.

Práce s modelínou Play-Doh je pro malé dětské ručičky snadná, lehce se zpracovává a má krásné výrazné barvy. Svým složením je Play-Doh bezpečné (vyrobeno převážně z pšenice, vody a soli), na vzduchu do druhého dne ztvrdne. Lehce zaschlou nebo popraskanou modelínu oživíte přidáním kapky vody a důkladným propracováním. Uchovávejte v pečlivě uzavřeném kelímku, aby vám Play-Doh hmota co nejdéle vydržela.

Play-Doh je vhodné pro děti již od 2 let. Sety jsou lokalizované do češtiny a slovenštiny. 
5baa387b57133obrazek.pngTestované sady

Play-Doh Barvy & tvary
5baa389acdcf9obrazek.png

Pomocí Play-Doh sady Barvy & Tvary podpoříte rozvoj vašeho dítěte a hravě se tak naučí základní tvary a barvy. Buďte kreativní a vytvořte si vlastní Play-Doh školičku. S průvodcem a hracími podložkami uvnitř balení to bude zábava. Porovnávejte barvy a tvary s pracovní podložkou, vytvářejte nové objekty nebo rozlišujte velikosti. Než se nadějete, vaše děti budou připravené do první třídy! Balení obsahuje 8 malých kelímků modelíny, 2 oboustranné podložky, váleček a 8 oboustranných formiček různých tvarů (pro vykrojení menšího i většího tvaru) a praktický a manuál s tipy pro rodiče.

Play-Doh Čísla & Počítání
5baa38ad850b3obrazek.pngUčte své děti čísla a počty zajímavým a kreativním způsobem s novým naučným setem od Play-Doh. Nejsnadněji se děti naučí počítat, když na čísla a na matematické operace vidí a mohou si je osahat. S hravým setem Play-Doh můžete rozvíjet jejich senzomotorický vývoj, vizuální představivost a vysvětlit jim základní číselné koncepty. Balení obsahuje 3 standardní kelímky modelíny Play-Doh, 8 různých razítek, 2 oboustranné podložky, 10 hracích karet s čísly a obrázky. V balení najdete praktický manuál s tipy pro rodiče.

Play-Doh Textury & Nástroje
5baa38bfd1cf0obrazek.pngZábavný, a přesto vzdělávací hrací set od Play-Doh přináší spoustu skvělých nápadů, jak naučit děti rozeznávat různé textury a barvy. Podpořte rozvoj představivosti a jemné motoriky svých ratolestí. Sada rozvíjí schopnost rozeznávat rozdíly, tvořit vlastní příběhy a zlepšuje tak vyjadřovací schopnosti. Balení obsahuje 6 standardních kelímků modelíny Play-Doh, 3 válečky s různými texturami, 3 rozdílná razítka, nůžky na modelínu, stylus (pero), 2 řezačky a 3 oboustranné hrací podložky a manuál s tipy pro rodiče.

Play-Doh Písmena  & Jazyk
5baa38d4d8b3dobrazek.pngPodpořte své ratolesti v předškolním vzdělání zábavným a kreativním způsobem! S novou písmenkovou hrací sadou Play-Doh pro děti od 2 let mohou malí průzkumníci objevovat základy abecedy a čtení hravou formou.  S Play-Doh modelovací hmotou a abecedou vytlačovátek bude čtení i psaní hračka! Balení obsahuje 26 vytlačovátek s písmenky celé abecedy, váleček, tužka na psaní do modelíny, 2 oboustranné podložky s abecedou a obrázky ke každému písmenku, 6 kelímků modelíny Play-Doh, příručku Play-Doh Písmena  & Jazyk.

Jak si s Play -Doh Písmena & Jazyk hrát:
Válečkem uválejte placku z modelíny a dítě ji pak může použít pro první pokusy psaní svého jména speciální tužkou pro modelínu.
Můžete rovněž vymodelovat pár písmenek a postupně z nich skládat krátká slova nebo učit děti rozdíly mezi velkými a malými písmenky v jejich jméně. 
Použijte rovněž speciální podložku, která může posloužit jako první knížka abecedy. Každé písmenko má u sebe obrázek, slovo začínající tímto písmenem a prostor pro modelínu pro první pokusy psaní daného písmenka.
V balení naleznete i praktickou příručku, která obsahuje plno zábavných nápadů a her pro předškolní přípravu vašich dětí.
Všechny sady jsou v českém i slovenském jazyce.

Co je to Play-Doh:
barevná modelovací hmota, která je přínosem pro rozumový a emoční růst dítěte
je zdravotně nezávádná hmota z pšenice, takže i při požití nehrozí nebezpečí
rozšiřuje slovní zásobu a komunikační schopnosti
rozvíjí sílu rukou a prstů a motorické dovednosti dítěte
podporuje kreativitu, rozvíjí představivost a kritické myšlení
je vysoce praktická- při kontaktu s koberecem, ji necháte jednoduše zaschnout a pak ji odloupnete

Reklama