med

Včelky od jara pilně pracovaly a byl nejvyšší čas na stáčení medu. Nás včelař-poradce je bohužel dlouhodobě nemocný, a tak jsme si museli poradit sami. Jak dopadlo naše první medobraní se můžete dočíst v tomto článku.

Všichni včelaři v okolí už byli v předstihu a my jsme stále váhali. Copak o tom něco víme? Sebrat včelám med, který si pilně střádají do zásob, nebude žádná legrace. Včely vypadají mírumilovně, ale jak jsme vypozorovali, jsou dost náladové. Reagují na zvuky, počasí a samozřejmě na pohyb okolo úlu. Po několika zkušenostech s jejich bodnutím se nám k nim moc nechtělo, ale pokud jsme chtěli získat nějaký med, nebylo zbytí.

Počkali jsme na slunečné počasí, dobu, kdy jsou „bodavky“ venku a manžel provedl obhlídku nástavků. Obdivuji jeho statečnost, já bych se asi klepala strachy, ale včely se chovaly ukázkově a nechaly ho v klidu pracovat.

med

Zjistil, že rámky jsou doslova obtěžkány medem a je potřeba ho stočit.

Připravili jsme si potřebné vybavení mimo dosah úlů a začali s naším prvním medobraním. Rozdělili jsme si úkoly. Manžel přinášel rámky, já jsem (za zavřenými dveřmi, v bezpečí kuchyně) speciální vidličkou odstraňovala vosková víčka

med

... rovnala do medometu a stáčela.

med

Zpočátku to vypadalo, že ho bude málo, moc to nepřibývalo, ale v tomto oboru se opravdu vyplatí trpělivost. Nakonec nás výsledek mile překvapil. Z prvních dvou nástavků jsme vytočili něco přes dvacet kilo medu, a to nám pro začátek a zkušenost zatím stačilo. Na další medobraní se chystáme v první polovině července. Uvidíme, jestli tím naši sezonu ukončíme a necháme zbytek včelám na zimu, nebo se ještě pokusíme o stočení medovicového medu a rozšíříme zásoby. Zájem o náš med je obrovský, takže ani nestačíme uspokojit poptávku.

Každý včelař si svůj med určitě pochválí, ale při vší skromnosti musím říct, že lepší med jsem dosud nejedla. Voňavý, jantarově zbarvený a chuti tak jemné, že by se dal plnit do bonbonů.

Nebereme to jako samochválu, která „smrdí“, je to přece dílo našich včel, kterého si (po tom všem, co jsme s nimi zažili) moc vážíme. Ale chuť medu je určitě ovlivněna i tím, že je absolutně čerstvý, prostě panenský.

A to nám potvrdil každý, komu jsme dali ochutnat.

Čtěte také:

Reklama