Být zamilovaná a plánovat první dovolenou je sice krásné leč náročné. Často totiž objevíme ony skryté vady našeho protějšku. Abyste dovolenou přežila ve zdraví a pohodě, držte se těchto základních bodů.

Nemějte očekávání

holliday

  • Momentálně je sice vše zalité sluncem, to ale brzy skončí. Dost možná s první dovolenou. Perfektně si totiž umíme v hlavě vykreslit vše dokonalé, ale realita bývá mnohdy jiná. Což víme a známe, ale stejně jsme vždy překvapené. Raději si neidealizujte vaší první společnou dovolenou. Jen se těšte na moře a na únik z pracovních povinností. Nedoufejte, že vaše drahá polovička zařídí romantickou večeři při svíčkách ani nocování na odlehlé pláži, to se děje jen ve filmech a na Instagramu.

Nebuzerujte ho před odjezdem

  • Nebuďte jako jeho matka. Jestli chce vyrazit na pivo, ať si klidně jde. Vadí vám, že nemá ještě sbaleno, je to jeho problém, ne váš. Je to přeci dospělý jedinec, který snad ví, co má a nemá dělat. Dobře, někdy to tak nevypadá, ale to z chlapů děláme my, nesamostatné jednotky. Již takhle jste vystresovaná, jestli vše klapne, nenechte si přerůst dovolenou přes hlavu. Pokud vám přeci jen bude vadit, že ještě nemá kufr zabalený, udělejte to za něj. Pak mu to ale nevyčítejte!

Nenechte si ujít:

Snažte se držet na uzdě

  • Co si budeme povídat, my ženy jsme často vznětlivé. Někdy i kvůli úplným maličkostem, které jsou sice důležité pro nás, ne ale pro něj. Snažte se být nad věcí. Přijde mu drink v letadle teplý? Pohlaďte ho, usmějte se a nekomentujte to. Vadí mu teplota vody v moři? Skočte tam a nechte ho remcat na břehu. Pokud už vás jeho věčné stěžování nebaví a nechcete si brát prášek na nervy, obujte si tenisky a běžte se proběhnout, nebo zajděte do hotelové posilovny. Zkrátka a dobře, nenechte se vytočit. Přeci si kvůli němu nenecháte zkazit tolik vytouženou dovolenou. Navíc, opět to bude zase a jen váš problém.

Když se vám něco nelíbí, řekněte to!

  • To se sice trošku vylučuje s bodem výše, ale jestli cítíte, že je toho na vás moc, nebojte se otevřít si pusinku. Je důležité to říct v jednoduchých větách, nepoužíváme cizí slova. Jako kdybyste to chtěla vysvětlit malému dítěti. Kmen ženy a muži mají totiž jinou řeč, často si nerozumíme, to není žádná novinka. Když to ale budete dusit v sobě, dříve nebo později bouchnete. Pak budete zbytečně za hysterku a vznikne zbytečné dusno, které stejně nejvíc bude štvát zase jen a jen vás.

Čtěte také: