Ve sportovním areálu Monínec o tomto víkendu 16.–18. 5. proběhlo první soustředění finalistek MISS Full Of Beauty 2014. Spisovatel, publicista a kandidát do Evropského parlamentu Radek John, předseda poroty loňského i nadcházejícího ročníku, přijel na soustředění dámy potrápit nepříjemnými otázkami, se kterými se v budoucnosti budou muset umět vypořádat.

finalistky

finalistky letošního ročníku, uprostřed Radek John

Na soustředění finalistky neměly moc volného času. Pilně trénovaly rytmická cvičení, cvičení pro stabilitu těla, chůzi na vysokých podpatcích, základní statické figury tance, základní modelingové formace a do toho musely obstát v rozhovoru s Radkem Johnem, který si zahrál na bulvárního redaktora. Na rozhovor chodily finalistky jednotlivě. Rozhovor se nahrával a poté proběhla analýza, které se zúčastnily již všechny soutěžící. Rozebíralo se celkové působení projevu, držení těla, nešvary opakování stejného slova v každé větě a v neposlední řadě též přílišná otevřenost či drzost odpovědí. 

sradkem

„S potěšením sleduji, jak stoupá kvalita kandidátek na Miss Full Of Beauty. Po úspěšném loňském ročníku našlo odvahu přihlásit se do soutěže mnohem více dívek, které nemají míry supermodelek jak je známe z časopisů, ale přesto rozhodně znamenají přínos rozmanitému světu ženské krásy. 12 vybraných finalistek se v něm rozhodně neztratí. Jde o sebevědomé osobnosti, které vědí, že energie a aura jež vyzařují, je v reálném světě mnohdy důležitější než ona známá čísla 90 - 60 - 90. Na tomto soustředění jsem se ujal role zlého, řekněme bulvárního novináře, který se dívky pokouší uvádět svými často neomalenými dotazy do rozpaků. I na to se finalistky musí v mediálním světě, do kterého svou účastí v soutěži Miss Full Of Beauty vstupují, připravit. V rozhovorech, které jsem s nimi dělal, obstály zatím téměř bez ztráty květinky. Přeji jim, ať je tomu podobně i v jejich životech, který soutěž Miss Full Of Beauty nesporně obohatí“, říká předseda poroty loňského 1. ročníku MISS Full Of Beauty Radek John, který všechny finalistky obdaroval asistenční kartou Radka Johna.

Partnerka Radka Johna, která je spolumajitelkou plus size modelingové agentury Full Of Beauty, jež pořádá soutěž MISS Full Of Beauty – Markéta Zámyslická, vysvětlila soutěžícím úskalí mediálního zájmu a varovala je, pokud nemají silný žaludek, aby nečetly diskuze pod články, které vycházejí a budou vycházet. Radek John pak všechny krásky podrobil nepříliš příjemnému rozhovoru.

soustredeni

K předsedovi poroty se Markéta Zámyslická vyjádřila takto: „Radek John je úžasný a láskyplný muž. Gentleman. Neumím si představit nikoho vhodnějšího pro roli předsedy poroty MISS Full Of Beauty, stejně tak jako si neumím představit lepšího moderátora, než jakým je Petr Vacek. Osvědčené a funkční nerada měním...“.

Vítězka prvního ročníku soutěže, která se soustředění též zúčastnila, byla finalistkám morální podporou, odpovídala na jejich všetečné dotazy a všemožně je povzbuzovala. „Děkuji za krásně strávený víkend s nádhernými a charismatickými dívkami, které se právem staly finalistkami MISS Full Of Beauty 2014. Ať už získá korunku, kterákoliv z nich, pevně věřím, že ji bude nosit z hrdostí a láskou tak jako já, jeden přenádherný rok“, vzkazuje MISS Full Of Beauty 2013 - Theresa Canti.

sradkem2

Theresa Canti, vítězka loňského ročníku, Radek John a Markéta Zámyslická, spolumajitelka plus size modelingové agentury Full Of Beauty

Fotograf Milan Mošna bude s finalistkami trávit na soustředěních poměrně hodně času. Zeptali jsme se ho, co ho na této soutěži krásy zaujalo a jak on osobně vnímá krásu? Milan Mošna odpověděl: „V roce 2008 jsem měl možnost být součástí týmu Miss ČR. Zajímá mě, jak jiné nebo stejné mohou být obě soutěže krásy. Pro mě má krása jisté mantinely, ale vždy je to úhlem pohledu. Ten můj není orientovám na perfektní postavu. Krásu vnímám i jako souhru určitých vlastností a hodnotím ji jako celek“.

Finalistky čekají ještě tři soustředění, kde budou trénovat společné choreografie, nebo natáčet medailonky. Oficiální fotografie, které opět nafotil renomovaný fotograf Petr Kurečka, budou zveřejněny 26. 5. 2014. Internetové hlasování o tituly MISS Full Of Beauty Internet 2014 a MISS Full Of Beauty portálu Krásná XL 2014, bude zahájeno nedlouho poté.

Ve finále 13. 9. 2014, v divadle Hybenia, bude o titul Miss Full Of Beauty 2014, tedy nejkrásnější a nejcharismatičtější ženu plných tvarů ČR bojovat těchto 12 žen: Kateřina Lusková, Jana Stejkozová, Magdaléna Vytisková, Květa Bezuchová, Šárka Sváčková, Simona Zrůstová, Kateřina Konečná,  Markéta Nagyová, Marie Švajková, Pavla Procházková, Denisa Zifčáková a Kateřina Vejnarová.

Magazín Žena-in bude opět u toho!

Photo Copyright © Morris-Media 2014
Zdroj: tisková zpráva

Reklama