se.jpg
Foto: Shutterstock

Sandra, 32 let – Vzpomínám ráda
Věřili byste, že si snadněji vybavím první polibek než první sex? I když oba tyto zážitky pro mě mají něco společného – mého prvního kluka a takovou tu čistou, ale trochu naivní lásku. Připravovali jsme se tenkrát na moje poprvé dlouho dopředu. Samozřejmě jsem zběsile četla všechno, co mi přišlo pod ruku a plánovala, jak to v den D bude naprosto dokonalé.

Náš vztah trval asi půl roku a to byla rozhodně výhoda, protože už mezi námi přeci jen existoval nějaký stupeň důvěry. Z dnešního pohledu byla celá ta akce trochu křečovitá a samozřejmě jsem si to kdovíjak neužila, ale vzpomínám ráda. I přes svíčky a romantický film předtím jsem byla extrémně nervózní a bála se, že něco pokazím. Mám ale radost, že jsem si pro poprvé vybrala hodného kluka, který mě měl rád a ne někoho, kdo se se mnou vyspí na záchodě diskotéky. Celkem dost mě toho o sexu naučil a nastavil laťku očekávání dost vysoko.

Štěpán, 16 let – Horší trapas jsem nezažil
Když mělo dojít na sex s prvním klukem, bylo mi sotva patnáct. O tom, jak to mezi kluky chodí, jsem něco věděl – pochopitelně v době internetu se tomu úplně nedá uniknout. Ovšem nikde jsem nenašel, jak přesně si před análním sexem udělat klystýr, abych byl úplně čistý. Tohle samozřejmě není věc, na kterou se bez obav někoho zeptáte, a tak jsem to udělal zkrátka tak, jak mi připadalo, že je to správně.

Večer došlo na věc a upřímně, byl jsem dost vyděšený, vůbec mi nebylo jasné, co dělat. Cokoliv bych udělal, mě připadalo trapné. A ten největší trapas měl teprve přijít. Nechci být nechutný, ale mám-li upřímně popsat své poprvé, bez této pasáže by to nebylo kompletní. Můj partner chtěl na chvíli přestat, aby mi dal čas srovnat se se vším, co se děje. Ovšem v tu chvíli se moje útroby vzbouřily a celý zbytek obsahu mých střev skončil na bílém povlečení. Co vám budu povídat, horší trapas se mi nikdy nestal. Naštěstí byl dotyčný zkušenější a zachoval se skvěle, ovšem měl jsem tenkrát chuť propadnout se deset metrů pod zem.

Alena, 30 let – Bez alkoholu by to bylo lepší
Tenhle mezník jsem si odbyla s prvním přítelem. Byl o tři roky starší, ale byl taky panic. První pohlavní styk proběhl vlastně dost hezky, o tom moc nemám, co bych řekla, ale nerada vzpomínám na první orální sex. Věděla jsem, že si přítel hrozně přeje, abych mu to udělala. Samozřejmě mě přepadaly obavy, JAK to mám dělat a jestli něco nepokazím. Nakonec mě napadlo, že by bylo fajn, kdybychom si předtím dali skleničku a trochu se uvolnili. A to byla ta zásadní chyba. Nakonec ve mně samozřejmě zmizelo mnohem více než jediná sklenička vína a stále mi i přesto připadalo, že mám do opilosti a uvolněnosti daleko jako do Las Vegas. Nic naplat, alkohol došel a já se měla pustit do díla.

Zpočátku to šlo mnohem lépe, než jsem předpokládala. Dala jsem na pocity a pozorovala partnerovy reakce. Ovšem líbilo se mu to asi až příliš, protože v jednu chvíli trochu moc přirazil pánví a já se na místě pozvracela přímo na přítele. Můj levným alkoholem podrážděný žaludek to zkrátka neustál. Později jsme se tomu smáli, ale v tu chvíli mě přepadala chuť vzít si věci a utéct.

Láďa, 28 let – Oba jsme si ujasnili, co chceme
Že jsem homosexuál, mi došlo asi ve dvanácti. Ovšem dlouhou dobu mi trvalo to přiznat nejen sobě, ale také okolí. A tak jsem se jako většina gayů co ještě neprošli coming outem snažil randit s holkami. Moje první a poslední se jmenovala Lucka. Byla skvělá. Holka od rány, se smyslem pro humor, sice žádná krasavice, ale pořád si bylo o čem povídat. Chodili jsme spolu na pivo i na hokej. Připadalo mi přirozené, že se mezi námi rozvinul vztah. Optikou sedmnáctiletého nepřiznaného homosexuála jsem si myslel, že to, co cítím, je láska. K prvním sexu došlo po roce vztahu. Oběma nám bylo osmnáct a prakticky jsme se domluvili, že by bylo fajn to zkusit.

Sex byl – jak to jen popsat co nejpřesněji – zkrátka nijaký. Po tom jsme oba jen tak leželi a vsadím boty, že se nám v hlavě honilo totéž: „Tak tohle má být ono?“ nebo také: „Kvůli tomu je všude takový povyk?“. Žádné výbuchy a hluboké splynutí duší se nekonalo. Za několik měsíců nám došlo proč. Ani jeden z nás není heterosexuál. Dnes má Lucka po svatbě a já žiju samozřejmě s přítelem. Vídáme se stále a naše poprvé je v podstatě zábavná historka pro zvláštní příležitosti, jako je například silvestrovský večírek.

Čtěte také: 

Zdroj: Respondenti redaktorky

Reklama