clanek.jpg
Foto: Shutterstock

Filozofie Amy Nobile je postavená na tom, že méně je více, zejména s ohledem na první schůzky. Magazínu Insider prozradila, že první rande by mělo trvat maximálně třicet minut a lidé by ho měli absolvovat v kavárně nebo nealko baru, kde se prodávají džusy či ovocné šťávy. Týká se to hlavně lidí, kteří se seznamují přes nejrůznější aplikace. Online komunikace může být totiž úplně jiná než ta při následném setkání.

Třicetiminutová schůzka je podle koučky skvělá v tom, že lidem zabrání, aby plýtvali svým časem a udrží pocity trapnosti na uzdě. Třicet minut by podle ní měli lidé dodržet i v případě, že jde rande dobře a oba mají ze schůzky pozitivní pocity.

Amy Nobile dále radí začít rande komplimentem, který vytvoří příjemnou atmosféru, a ukončit ho tím, že se druhé osoby nenuceně a jakoby náhodou dotknete. Nobile doporučuje navázat fyzický kontakt po návratu z toalety nebo když se chystáte ze schůzky odejít. Dotknout se můžete předloktí nebo zavadit o koleno. Následně je vhodné vaše počínaná okomentovat například slovy: Omlouvám se nebo Zdálo se mi, že máš něco na paži. Tímto konáním prý dáte svému protějšku najevo, že máte zájem o další schůzku.

Na svých stránkách Amy Nobile tvrdí, že je jiná než většina seznamovacích koučů. Na člověka se totiž dívá holisticky, vnímá jeho základní hodnoty a podle toho mu pomůže se seznamovací strategií. Svým klientům radí téměř se vším – včetně toho, jaké oblečení si na schůzku vybrat. Žena je také autorkou několika knih pojednávajících o vztazích.

Zdroj: Insider, Love Amy

Reklama