Tak, máme tu první příspěvek. Netýká se hlídání, ale nevadí, je to zajímavý prázdninový příběh. Poslala nám ho čtenářka placka0.

No tedy, to musel být pro vás šok, milá placka0. Ještě že se vám nic nestalo. :-) Moc děkuju za příspěvek a přeju hezké pondělí!


Rodiče si koupili rekreační nemovitost na Krnovsku, byla to bývalá zemědělská usedlost, chalupa se stodolou a přistavěným chlívkem. Za pět let byla k nepoznání, s krásnou bílou omítkou, obytným pokojem z toho chlívku, který otec udělal pro mě. Jezdila jsem tam za nimi hlavně v létě, ale když se tam odstěhovali nastálo, jezdila jsem tam pravidelně 14. srpna.

Máme totiž v rodině zvláštnost, mámě jsem se narodila na její narozeniny, proto mi občas jako malé řekla: ty můj dárečku. Ten rok jsem měla třiadvacáté narozeniny a na rodičovskou chalupu jsem přibrázdila už s předstihem. Máma pekla několik hodin husu, s tátou jsme si dali na verandě doutníček, prostě idylka. Spát jsem šla před půlnocí do své sto let staré postele s vysokými čely. A zdál se mi velmi krásný sen. Můj pokoj byl zalitý sluncem. Vstoupil mladík, černé vlasy, modré oči, bílá košile. Muž, kterého by chtěla každá. Dal mi pusu a vzal mě za ruku. Vstávej, moje drahá, je ráno. Řekl a pomohl mi z postele. Podívej , jak je venku krásně! Vyšli jsme na travnatý dvůr. Vál teplý vítr a venku stáli rodiče, kamarádky, přátelé a známí. Všichni se usmívali. Tak už si tě vede, slyšela jsem od nich povzbudivě. Vyšli jsme otevřenými dřevěnými vraty. Slunce nepřestávalo pálit a oslepovat.

Haló , slečno! Co tady, pro kryndapána děláte?! V oslepujícím světle velké dodávky mě držel kolem ramen řidič, třásl se mnou a křičel na mě. Byla jsem v noční košili na silnici. Pán od volantu musel mít dojem, že narazil na uprchlici z Bohnic. Štěstí , že jsem jel pomalu, prohlašoval. Jinak bych vás mohl sejmout. Doprovodil mne až k chalupě. Já si šla s hrůzou lehnout zpátky do postele ale bála jsem se usnou abych zase někde neputovala. Ale naštěstí už se to nikdy v životě neopakovalo :)

placka0

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou

Téma dnešního dne: Jak řešíte hlídání dětí o prázdninách?

  • Máte menší děti, které ještě potřebují dozor?
  • Máte dost dovolených?
  • Kam děti o prázdninách dáváte?
  • Máte hlídací babičky a dědy?
  • Jezdí vaše děti na tábor?
  • Máte nějakou dobrou prázdninovou historku?

Napište mi, budu se těšit. Pro jednu z vás mám připravený dárek: vitamíny Marťánky, knížku o Shrekovi a tvořivý sešit pro předškoláky. Příspěvky posílejte do dnešních 14.30 hodin na adresu redakce@zena-in.cz, heslo je HLÍDÁNÍ. Předem moc děkuju!

ce

Reklama