Svou práci nemám moc ráda. Je to moje první práce a je mimo obor, který jsem vystudovala. Ale dnes dělá mnoho lidí práci, kterou nestudovali.

Jsem ve svém prvním zaměstnání už více než půl roku, a nejraději bych odtud odešla, nebo spíše utekla. Ve své práci se totiž celkem hodně nudím. Pracuji jako konzultantka a první tři měsíce jsem se učila software, takže jsem měla co dělat. Teď už ale delší dobu nevím, co s časem.

Zákazníky ještě nemám přidělené, učit se moc není co. A tak trávím dny na internetu. A na ženě-in.

Navíc jsem ani nepřišla do kolektivu, který by mi seděl. Mám totiž jednoho kolegu, jehož humor je dost arogantní a cynický, dost mi to někdy leze na nervy. S dalšími dvěma kolegyněmi si rozumím.

Jak teď utéct ze situace? Odejít jen tak z práce nemohu, příjem by mi dost chyběl. Na pracák samozřejmě nechci. Takže nezbývá než to v práci vydržet a mezitím si hledat jinou. Taky bych mohla jít na mateřskou, ale pro tu zase nemám podmínky, jako je vlastní bydlení apod.

Představovala jsem si svůj opravdový vstup do pracovního života jinak, ale říkám si, že je lepší mít práci, která mě nebaví, ale dá mi vydělat, než nemít žádnou práci.

Rýpalky chci opět upozornit, že si nestěžuji. Myslím, že ve stejné situaci je mnoho lidí, kteří si prostě nemůžou dovolit odejít z práce jen proto, že je nebaví a nenaplňuje.

slonbidlo


Slonbidlo, přála bych Vám, abyste si jednou našla zaměstnání, které Vás bude bavit a kde Vám bude čas utíkat. Je jen na Vás, zda to bude za měsíc, rok či deset let. Ale je také možné, že ve chvíli, kdy v současné práci získáte své zákazníky, bude ještě na nudu ráda vzpomínat...

P.S. Na rýpalky nedejte :-))!

Reklama