Výrobce koupelen RAVAK vyvinul první asymetrický kout na trhu, který vychází z půdorysu obdélníku. Oproti známým čtvrtkruhovým řešením má obdélník modernější ráz a poskytuje i další výhody. Nový kout z úspěšného konceptu 10° staví na obdélníkové ploše vaničky, kterou autor Kryštof Nosál pootočil a uživatelům tak nabízí úsporu místa v prostoru koupelny i nečekané odkládací plochy uvnitř koutu.

Asymetrický sprchový kout 10AP4 má zvenčí potlačený roh, který neohrožuje uživatele při procházení kolem, zevnitř však poskytuje prostor stejně velký jako obdélníkový kout. „Ostré rohy jsou na menším prostoru nepříjemné a nebezpečné pro pohyb, proto jsem roh nového sprchového koutu posunul mimo hlavní zónu a v koupelně tak zůstává více místa. Zevnitř je kout prostorný, ale zvnějšku v koupelně nevadí“ dodává autor Kryštof Nosál. Ke koutu patří plochá asymetrická vanička z litého mramoru, která pracuje také s principem pootočeného obdélníku. Uživatel se sprchuje na příjemně prostorné obdélníkové ploše a díky pootočení o 10° kolem ní vznikly i odkládací plochy na kosmetiku mimo zónu došlapu.

Ravak

Asymetrický tvar sprchového koutu má vliv i na uspořádání celé koupelny. Jeho užší strana se skoseným rohem skvěle koresponduje s umyvadlem, pokud je umístěno vedle koutu. Minimalizují se velikostní rozdíly, užší stěna sprchového koutu měří 75 cm, běžné umyvadlo mívá hloubku do 50 cm, přechody mezi oběma předměty jsou pozvolnější a pro pohyb v koupelně příjemnější. Kout 10AP4 svým designem navazuje na všechny ostatní součásti konceptu 10° charakteristické pootočením či náklonem o 10°. Kromě asymetrické varianty nabízí RAVAK i celou novou modelovou řadu koutů 10° s klasickým čtvercovým nebo obdélníkovým půdorysem.

Sprchový kout 10AP4 má rozměry 120 x 90 cm (na užší straně 75 cm), je orámován výrazným profilem, který ale nepůsobí masivně, dodává koutu jasné a moderní kontury a z praktického hlediska i stabilitu a umožňuje jednoduchou montáž. Rámy jsou nabízeny v bílé barvě, lesklé kovové či v maximálně odolné matné úpravě satin. Posuvné dveře jsou vyplněny transparentním bezpečnostním sklem a díky jejich vyklápěcímu systému se kout velmi snadno udržuje v dokonalé čistotě.

Sprchový kout 10AP4, rozměry 120 x 90cm, cena k doptání u výrobce.

www.ravak.cz