Připravte se na pylovou sezonu, přijít může už v únoru. Mysleli jste si, že doba alergií přichází až s teplým počasím, rozkvetlými loukami, poletujícími motýlky a bzučícími včeličkami? Pak pro vás bohužel nemáme příliš veselou zprávu. Jarní pylová sezona startuje už v únoru, a to se všemi důsledky. Ti citlivější z nás to dobře znají - ani nestačíme odložit kapesník, který nosíme u nosu kvůli mrazu, a už otevíráme další balíček, tentokrát kvůli první alergické reakci. Připravme se na ni a naučme se, jak tyto následky zmírnit!

similasan1

 

Teplé zimy urychlují nástup pylové sezony

K dřívějšímu nástupu pylové sezony přispívají i teplejší zimy posledních let. V roce 2016 přesahovaly únorové teploty dlouhodobý průměr téměř o čtyři stupně a zejména ve druhé polovině měsíce padaly na mnoha místech teplotní rekordy.

Alergie startují břízy a lísky. Způsobují nejen rýmu, ale i záněty spojivek

Mezi hlavní alergeny jarní sezony patří bříza a příbuzné druhy z čeledi břízovitých, lískovitých a bukovitých - tedy například olše, habr, líska, buk, dub nebo kaštanovník. O něco později (koncem března a začátkem dubna) se k nim mohou přidat jasan a kvetoucí jehličnany - zpočátku hlavně túje, jalovec nebo smrk. Kromě „klasické“ rýmy může alergická reakce na pyl způsobit svědění v ústech a krku, ekzémy, bolesti hlavy
nebo zánět spojivek. Ten se projevuje zarudnutím, svěděním, pálením a slzením očí.

silimasan2

Více se o produktech SIMILASAN dozvíte ZDE

Vaše oči dokáží rychle a šetrně zklidnit kapky z čisté švýcarské přírody

Svědící, oteklé, slzící, červené oči můžete zvládnout i sami. Jednou z možností je například novinka na českém trhu - oční kapky SIMILASAN z čisté švýcarské přírody. Oční kapky SIMILASAN SVĚDÍCÍ OČI díky vyváženému pH, které je podobné přirozeným slzám, a výtažkům z léčivých bylin světlíku a sabadily lékařské rychle a šetrně zklidňují podrážděné oči. Dokáží ulevit nejen v případě alergie na pyl, ale také na zvířecí srst, roztoče nebo nešetrnou kosmetiku.

V případě výraznějších projevů alergie je určitě vhodné navštívit alergologa nebo očního lékaře.

similasan3

Test si můžete udělat ZDE

Zvládnete to sami: Vhodné kapky poradí jednoduchý test

Pokud máte podobné problémy s očima a nejste si jisti, zda se jedná o alergickou reakci nebo například unavené oči, jděte na www.similasan.cz a vyplňte jednoduchý test, který vám poradí nejvhodnější kapky pro vaši situaci. Similasan nabízí i varianty SIMILASAN ČERVENÉ OČI (následkem nachlazení, chřipky a nošení kontaktních čoček) nebo SIMILASAN UNAVENÉ OČI pro suché, bolavé oči ze čtení, sledování televize nebo dlouhé práce s počítačem. Oční kapky Similasan jsou nejen pro dospělé, ale i pro děti od 2 let.

SVĚDÍCÍ, OTEKLÉ, ČERVENÉ OČI DOKÁŽÍ ZKLIDNIT KAPKY Z ČISTÉ ŠVÝCARSKÉ PŘÍRODY.

similasan4