Zánět močových cest patří k nejčastějším onemocněním vůbec. Mužům se sice zcela nevyhýbá, ale trpí jím především ženy. Onemocnění má sklon přejít i do chronického stadia, nebo dokonce způsobit vážné problémy ohrožující ledviny.

Častější, než se zdá

„Neseď na zemi, ať si nenachladíš měchýř,“ napomínají matky své dcery. I přes dbaní na tyto rady však většina žen aspoň jednou v životě toto onemocnění prodělá. Potíže začínají tím, že „musíme často“, pak se přidá bolest v podbřišku i řezavé pálení při močení. Některé nešťastnice tyto počáteční příznaky přehlížejí s tím, že „to přejde“. Mnohdy mají smůlu – potíže se vrací a horší se.

 

Proč právě ženy?

Vzhledem k anatomické stavbě ženského těla se bakterie dostanou snadno do močového měchýře, kde se usídlí a pomnoží. Ženy totiž mají jednak menší vzdálenost mezi konečníkem a ústím močové trubice, a také kratší močovou trubici než muži. Bakterie tak mohou mnohem snadněji do močových cest proniknout.

 

Co je příčinou

Záněty močových cest a následně i případné potíže s ledvinami způsobuje v drtivé většině případů (více než 85 %) bakterie Escherichia coli, které jsou běžně přítomné ve střevech každého člověka. Bakterie si můžeme představit jako armádu miniaturních záškodníků, které se dostanou do močového měchýře, usídlí se na sliznicích močového ústrojí a neuvěřitelně rychle se tam množí, až způsobí zánět.

 

Jak se potíže projevují?

Z počátku pociťujete nepříjemné pocity při močení. Pálení, řezání – zvláště při domočování. Někdy se může vyskytnout i lehké začervenání moči. Je to způsobeno přítomností malého množství krve. Ta se do moči dostává podrážděnou a překrvenou sliznicí močového měchýře. Infekce může být provázena zvýšenou teplotou a bolestmi v oblasti močového měchýře.

 

Brusinka – funkční potravina pro ženy

Plody brusinky jsou doporučovány jako funkční potravina zejména ženám. Ty jsou bohatým zdrojem vitaminů a přírodních látek s výjimečným vlivem na močové cesty. Nestačí však pouze hrst brusinek. Malé množství může být nedostatečné a nemusí obsahovat potřebné množství účinné látky. K dostání je i brusinková šťáva, která však vzhledem ke své kyselosti může některé citlivější jedince dráždit. Proč tedy nezkusit rychlé a jednoduché řešení ve formě doplňku stravy Urinal?

 

První pomoc na akutní problém

První pomoc, jakmile u sebe zpozorujeme sebemenší příznaky podráždění močových cest, je velmi jednoduchá a účinná – Urinal Akut. Společnost Walmark nyní nabízí tento naprosto revoluční preparát s absolutně nejvyšší koncentrací extraktu z brusinek velkoplodých. Doplněk stravy Urinal Akut je pomocníkem při náhlých a silných zánětech močových cest vyžadující okamžitý zásah prostřednictvím velmi silné a účinné péče. Pro přípravu tohoto produktu byly použity vybrané, speciálně pěstěné druhy brusinek z USA. Díky použití zcela nové patentované technologie zpracování brusinek formou extraktu  Hi-PACTM stačí pouze dvě tablety denně, které odpovídají příjmu 144 000 mg čerstvých plodů brusinek – až 10x více než běžné přípravky na trhu. Urinal Akut je navíc prvním produktem na českém trhu garantující množství 36 mg proanthokyanidinů (PAC) v denní dávce. PAC jsou vědecky ověřené látky*, které právě v této standardizované koncentraci pomáhají zabraňovat uchycení bakterií na stěnách močového ústrojí. PAC narušují fimbrie – řasy na povrchu bakterie E. coli, a tím způsobí, že tato bakterie není schopná přilnout ke stěnám močových cest a je pak odplavena močí z těla ven. Tím výrazně přispívají ke zdraví močového traktu. Urinal Akut je vhodný jak pro inkontinentní pacienty, tak diabetiky a těhotné a kojící ženy.

 

Žádejte ve své lékárně.

Více informací na bezplatné infolince 800 141 141 nebo www.walmark.cz

 

Zapojte se do soutěže a vyzkoušejte novinku Urinal Akut. Soutěž probíhá ZDE.

 

 

 

 

Reklama