Jednou jsem si koupila knížku Co nám chybí od pana Janči a dnes si podle ní poskytuju první pomoc dietou.

Takže jsem si například přečetla, že třepání víčka nejčastěji levého oka je způsobeno nedostatkem hořčíku, který se více vyplavuje při velkém pocení, stresu nebo po alkoholovém dýchánku. Při větším nedostatku hořčíku se přidají i křeče v nohou. To si pak vypiju několik šumivých tablet s hořčíkem a je po křečích, ale nejlepší je hořká čokoláda, to je přímo hořčíková bomba a ještě si přitom řeknu, že se vlastně léčím.

Když jsem polykala antikoncepci, bývalo mi pořád na zvracení, jako bych byla těhotná. Našla jsem si, že mám nedostatek zinku, nabaštila jsem se dýňových jader a zlepšilo se to. Ještě je dobré koupit si vitamín B6.

Když mě bolí klouby, vynechám maso, sýry a lilkovité rostliny (brambory, rajčata). Uvařím si silnou cibulovou nebo pórkovou polévku s kmínem a hned je to lepší. Dokonce mi to jednou vyléčilo během dvou dní dnu v palci, kterou jsem chytla po přechozené chřipce. Doktorka jen čuměla, že to jestě nezažila.

Když mě bolí oči, nacpu se sušenými borůvkami nebo borůvkovými tabletami. Zabírají rychle. Vysoký tlak snižuju hrstmi petrželky, angínu léčím čajem z čerstvého nastrouhaného zázvoru s medem.

Nejtvrdší léčivou dietu jsem vydržela, když mě přejelo auto na běžkách (fakt nekecám) a půl roku jsem měla závratě a bolesti v zádech, i když jsem podle lékařů byla v pořádku. Léčitelka mi přikázala okamžitě vysadit antikoncepci a nasadit osmitýdenní protiplísňovou dietu na střeva, aby se organismus měl sílu vyléčit sám. První 3 týdny jsem nesměla ani trochu sacharidů, jen čerstvou zeleninu a trochu kuřecího masa. Pak se přidaly mléčné kysané výrobky a po 5 týdnech trochu tvrdého chleba a brambory. Nechápu, jak jsem to mohla vydržet, stále jsem měla hlad a celý den jsem jen strouhala a krájela a chroupala zeleninu. Zhubla jsem 15 kilo a opravdu jsem se cítila moc dobře, závratě a bolesti skoro úplně přešly.

Mimochodem, poradila jsem tyhle mé diety i svým příbuzným a děkovali mi, že jim to pomohlo.

Hodně zdraví přeje všem ženám-in Bonda


Děkujeme za zajímavý příspěvek.

Inu, často opravdu stačí vědět, co jíst, a hned nám bude líp :). Na brambory si taky musím dávat pozor - klouby mi po nich slušně úpí...

redakce@zena-in.cz

Reklama