1
Foto: Shutterstock

Žaneta
Mám doma dva syny. Jednomu je deset a druhému dvanáct let. Zatímco ten první se učí skvěle, je premiantem třídy a vůbec nepotřebuje můj dozor, nad tím druhým musím stát. Naštěstí můžu pracovat z domova, ale vlastní práci můžu pořádně začínat až odpoledne, protože celé dopoledne odbíhám ke staršímu synovi a kazím mu hraní počítačových her, což dělá místo výuky. A známky tomu dost odpovídají. Už je to dost na palici, každý den se dohadovat, začínám ztrácet nervy.

Eva
Mám dceru v páté třídě s mírnější poruchou pozornosti. Musím ale říct, že doma funguje lépe než ve škole. Občas jí pomůžu, ale většinu času funguje docela samostatně. Přijde mi, že jí to doma i víc baví, když jí tolik nerozptylují spolužáci. Mají hodně samostatné práce a vyhledávání na internetu. Díky tomu, že si to musí najít sama, si to pak lépe pamatuje. Jsem na mateřské s mladší dcerkou a funguje nám to všem skvěle, nemůžu si to vynachválit. Ráno si můžeme déle přispat, společně se naobědváme apod. Známky má hezké, takže jsem jí za odměnu objednala nové puzzle.

Martina
Syn je ve třetí třídě a já normálně chodím do práce. Žádné stížnosti od paní učitelky nemám, takže předpokládám, že všechno jde dobře. Během dne se mi na něj chodí dívat maminka, která bydlí poblíž. Na počítači mu to jde, takže s žádnými technickými věcmi problém nemá. Po výuce si dá oběd, potom hned udělá úkoly a pak mu začíná online družina. Tam dostávají vždycky nějaký tvořivý úkol. To ho moc baví. A takhle je to skoro každý den. Trochu stereotyp, ale to by měl ve škole taky. Jen na něm vidím, že mu chybí kroužky. Chodil na sportovky, kde se klukaka vždycky vyblbli.

Klára
Mám na starosti dceru v páté třídě, syna, kterému je dva a půl roku, a starám se o hospodářství. Ráno Rozárku akorát zkontroluju, jestli se správně připojila a ona potom celé dopoledne samostatně funguje, po obědě jí zkontroluju úkoly, nebo vysvětlím, když něčemu nerozumí.

Sylvie
U nás je to jako na houpačce. Některé dny jsou lepší, některé horší. Dcera je v sedmé třídě, takže docela samostatná, problém je jí ráno dostat z postele. Chodím do práce, ale manžel je momentálně nezaměstnaný, takže ji někdy přistihne, jak si o hodině lakuje nehty nebo si hraje se psem. Už by se potřebovala vrátit do školy a získat zase víc morálky a disciplíny a nebýt pořád před počítačem a potom odpoledne na mobilu.

Reklama