Moje kamarádka Petra je žena pozitivního myšlení. Sice delší dobu nemá chlapa, protože se před 6 lety rozvedla, ale nepropadá zoufalství. Stále věří, že někde je ten, kterého má potkat. Tak ho hledá. Občas si myslí, že už ho našla, že je to ON, nicméně když vyhodnotí, že to ON není, pustí ho k vodě a začne hledat znovu. Na různých, prověřených seznamkách. 

Často se o tom spolu bavíme. Vypráví mi neuvěřitelné historky, situace, které jsou úsměvné. To, jak otevřený internet dává šanci opravdu každému, kdo touží po nějakém kontaktu. A jak je to těžké dopracovat se k něčemu zajímavému. Protože ale máme kolem sebe několik dvojic, které vznikly opravdu náhodně, díky internetu a seznamkám, má neustále chuť a elán hledat.

váhhaNedávno mi volala, že potřebuje udělat hezkou fotku, kterou může posílat dál. Má totiž ode mě fotku, na které je krásná, fotka je ale 3 roky stará, už není aktuální. Tak jsme se domluvily, daly kafe a já ji vyfotila. „Víš, potřebuju, abych byla hezká. První dojem zabírá, jako se vším. Pak můžu na tom pracovat dál, ale když pošlu fotku, která je obyčejná, nezaujmu. Stejně se kromě fotky ale 98 % zeptá na jedno: Kolik vážíš?...a to i ti, kteří údajně hledají vztah, ne zábavu. A vymýšlet si nejde. Pak tě uvidí a řekne si, no to snad ne… já to tedy moc neřeším, mám furt 60 kilo, ale kdybych se jich ptala já, tak jdu na rande s desetinou chlapů!“

Podle psychologů je první dojem opravdu důležitý. Rozhoduje až v 70 %. Řeší ho nejen potenciální partneři, ale také politici, manažeři, obchodníci… vědí, že když zaujmou pozitivně, je z půlky vyhráno. Mozek se naladí na pozitivní vlnu a je občas líný měnit názor.

Tak mě zajímá – taky dáte na první dojem? Řeší váhu partnera víc muži, nebo ženy? Co si o tom myslíte, jakou s tím máte zkušenost?

Naše články na podobné téma:

Reklama