Dvanáctý ročník soutěže Česká Miss odstartovalo sedm po sobě jdoucích castingů. Castingy začaly 9. listopadu a již 15. listopadu byly vybrány všechny dívky, které postoupily do semifinále. Ve Wellness hotelu Vista se nakonec v boji o korunku utkalo 45 dívek z celé České republiky, přičemž  pouze deset z nich se mohlo stát finalistkami soutěže. V neděli 6. prosince finálovou desítku čekalo první oficiální beauty focení, tentokrát pod taktovou uznávaného fotografa Lukáše Dvořáka.

Deset finalistek soutěže Česká Miss mělo o druhém adventním víkendu opravdu napilno. V sobotu absolvovaly semifinále a hned v neděli 6. 12. je čekalo první oficiální beauty focení, které měl na starosti fotograf Lukáš Dvořák. Dlouhé roky působil ve světovém centru módy – italském Miláně. Každý rok reprezentuje Českou republiku na festivalu módní fotografie v Cannes. Publikuje v řadě magazínů, jeho fotky se objevily v prestižních titulech, jako je Harper’s Bazaar, Vanity Fair, Marie Claire a další. Umělecké fotografie Lukáše má ve svém portfoliu 47 galerií v mnoha zemích světa. „Tento ročník soutěže je velmi zajímavý. Bude těžké vybrat vítězku, protože všechny dívky jsou krásné nejen navenek, ale i uvnitř. Pokusím se o fotografie, které právě tuto výjimečnost zachytí,“ popisuje fotograf Lukáš Dvořák.

Těchto deset dívek postupuje do finále soutěže Česká Miss 2016:

  • Bezděková Andrea, 20 let, studuje Fakultu tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy, obor management sportu. Narodila se a bydlí v Náchodě.

andrea

  • Dušková Lucie, 19 let, studuje Fakultu humanitních studií Univerzity Karlovy. Narodila se a bydlí v Plzni.

lucie

  • Hávová Michaela, 21 let, studuje Vysokou školu obchodní, obor cestovní ruch. Narodila se a bydlí v Praze.

michaela

  • Kubíčková Kristýna, 18 let, studuje obor podnikání. Narodila se v a bydlí v Ostravě.

kristyna

  • Kotková Natálie, 21 let, studuje Vysokou školu finanční a správní, obor marketingová komunikace. Narodila se v Ústí nad Labem, bydlí v Praze.

natalie

  • Košťálová Dominika, 22 let, studuje Jihočeskou univerzitu, obor fyzioterapie. Narodila se a bydlí v Českých Budějovicích.

dominika

  • Kováříková Nikola, 22 let, studuje Právnickou fakultu Univerzity Palackého. Narodila se ve Zlíně, bydlí v Napajedlech.

nikola

  • Neumanová Vendula, 23 let, studuje Jihočeskou univerzitu, obor teritoriální studia. Narodila se v Českém Krumlově, bydlí ve Velešíně.

vendula

  • Rezková Adéla, 21 let, studuje Masarykovu univerzitu, obor speciální pedagogika. Narodila se a bydlí v Uherském Hradišti.

adela

  • Zdvořilá Šárka, 19 let, brigádně pracuje v oboru hotelnictví. Narodila se v Broumově, bydlí v Orlová – Lutyně.

sarka

Úspěšné projití castingem je prvním krokem k získání titulu královny krásy. Ten může vyhrát jen jedna dívka, o které rozhodne porota během finálového galavečera na jaře 2016. Další dvě vítězky – Česká Miss World 2016 a Česká Miss Earth 2016 – vyberou diváci svými hlasy. Všechny tři vítězky budou naši zemi reprezentovat i v celosvětových finále soutěží Miss Universe, Miss World a Miss Earth.

Deset finalistek nyní čeká čtrnáctidenní zahraniční soustředění v Thajsku, které proběhne v druhé polovině ledna 2016, dále domácí příprava na Čapím Hnízdě a v Praze. V únoru se již tradičně zúčastní Plesu v Opeře. Slavnostní vyhlášení soutěže se uskuteční 2. dubna 2016 na obrazovkách televize Prima. O make up se v celém průběhu soutěže starají vizážisté značky AVON, o vlasy kadeřníci ze salónu Fanck Provost.

Reklama