Rodačka z Vysočiny a Česká Miss 2013 Gabriela Kratochvílová, která tento měsíc oslaví čtyřiadvacáté narozeniny, se stala historicky první Miss s krátkým sestřihem. Štíhlou brunetku jsme zastihli na vyhlášení nominací soutěže Kadeřník roku, kde je členkou odborné poroty. Její úřadování na pomyslném trůnu krásy brzy skončí a už za několik týdnů předá korunku krásy své nástupkyni. A jestli si plánuje Gábina nechat vlasy dorůst? A kdy si naposledy řekla, že nemá co na sebe? Vše se dozvíte v rozhovoru, který nám poskytla.

Již brzy předáte korunku krásy své nástupkyni. Bude vám to líto?
Myslím si, že svým způsobem ano, ale na druhou stranu se těším na to, jaká bude má následovnice, a doufám, že bude mít minimálně tak jedinečný rok jako já.

Gabriela Kratochvílová

Co vám ten rok kralování dal? A naopak vzal?
Nemyslím si, že by mi něco vyloženě vzal. Byl to rok plný práce, nových zážitků a zkušeností, měla jsem šanci poznat velkou spoustu úžasných lidí, pomáhat ostatním, užila si hodně legrace, překonávala jsem sama sebe a hodně se toho naučila.

Nemrzí vás, že jste díky tomu, že jste se stala známou tváři, přišla přece jen o své soukromí?
Nemyslím, že bych s tím měla zatím vyloženě negativní zkušenost. Jsou chvíle, kdy nemám svůj den a nejraději bych byla neviditelná, a to už teď bývá těžké, ale nestěžuji si na to, jednoduše to k tomu patří.

Měla jste za tu dobu nějakou negativní zkušenost s bulvárem?
Jsem ráda za to, že zatím takovou zkušenost nemám.

Gabriela Kratochvílová

Jste první krátkovlasá Miss, neplánujete si nechat vlasy dorůst?
Zatím to neplánuji, pořád mám za to, že mi krátké vlasy sedí nejvíce a obecně se mi vždy krátké vlasy na ženách líbily. Jak se ale říká, nikdy neříkej nikdy.

Měla jste vždy krátké vlasy?
Neměla. Nosila jsem dokonce dlouhé vlasy až po záda, různá mikáda i různé barvy. Velmi ráda jsem účesy měnila. Poprvé jsem krátké vlasy měla, když jsem šla do první třídy, podruhé, když jsem studovala na gymnáziu, a do třetice na vysoké škole – do třetice všeho dobrého.

Gabriela Kratochvílová

Přemýšlela jste někdy, že byste změnila barvu vlasů?
Barvu jsem měnila již několikrát, ráda jsem experimentovala. Bavilo mě být chvíli zrzka nebo blondýnka. Mám ale ráda přirozenost, a tak zůstávám u středně hnědé.

Změnila jste někdy image a vzhled kvůli chlapovi?
Musím říci, že ne, a jsem ráda, že jsem takovou potřebu nikdy neměla.

Gabriela Kratochvílová

Jaký máte vztah k módě a nakupování?
Pozitivní. Móda je radost, baví mě si s oblečením hrát a ráda se nechávám inspirovat. S nakupováním je to u mě ale složitější, jsou dny, kdy mu jako správná žena propadnu, ale obecně moc dlouhé hodiny v obchodních centrech ráda nemám.

Sledujete jako modelka módní trendy?
Nevím, zda jako modelka, ale jako žena, kterou móda baví, se ráda nechám inspirovat módními trendy. Mám ráda anglickou módu a obdivuji eleganci francouzské.

Gabriela Kratochvílová

Je pro vás důležité, jak je oblečený váš partner?
Když nad tím přemýšlím, řekla bych, že ano. Obecně si myslím, že lidé by se o sebe měli starat, a stejně tak se slušně oblékat. Mám ráda, když to mužům sluší, a o to víc vážím toho, že se o sebe můj partner stará.

Radíte mu při nakupování?
Radím mu ráda, už proto, že mi o to s oblibou říká, ale nikdy bych mu nic nenutila.

Kdy jste si naposledy řekla, že nemáte co na sebe?
Řekla bych, že to říkám ob den.

Co máte na svém těle nejraději?
Nevím, zda mám na sobě zrovna něco nejraději, ale vždy jsem byla vděčná za to, jak na lidi působí můj úsměv.

Gabriela Kratochvílová

Co byste poradila ženám, které mají malé sebevědomí?
Je to těžké, já jsem v získání sebevědomí také nikdy nebyla odborník. Musela jsem na sobě hodně pracovat a myslím si, že samotné vítězství České Miss mě hodně posílilo. Řekla bych ale, že se ženy jednoduše mají mít rády takové, jaké jsou, vážit si svých předností a být pozitivní.

Jste jednou z porotců soutěže Czech & Slovak Hairdressing Awards 2013. Co to obnáší?
Velikou zodpovědnost. Mým úkolem bylo ohodnotit práce jednotlivých kadeřníků a vybrat z nich ty nejlepší. Nebyl to lehký úkol, na krátkých vlasech vynikl více dokonalý střih, na dlouhých zase barvení. Mnoho snímků navíc bylo více než profesionálně pojato, a tak bylo nelehké oddělit dobrou fotografii od dobré práce kadeřníka, muselo to fungovat jako celek, a tak věřím, že jsem udělala maximum a spolu s ostatními porotci jsme vybrali ty nejlepší.

Foto: Jan Tůma/Česká Miss

Reklama