tertuu.jpg

Foto: Profimedia

Jde o první LGBTQ+ postavu Marvelu. Výkonná ředitelka Marvelu Victoria Alonso potvrdila, že se film bude držet detailu z komiksu. Americu si ve filmu Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství, kde se poprvé objevuje, zahrála 16letá Xochitl Gomez. Jde o náctiletou dívku se schopností cestovat mezi různými vesmíry a vytvářením portálů mezi nimi.

„Je to mladá Latino-američanka, která je součástí LGBTQ+ komunity a má velkou moc,“ řekla Victoria Alonso v rozhovoru pro Marvel.com. „Děti chtějí vidět reprezentaci sebe samých,“ dodává.

„Je skvělé, že fanoušci uvidí mladého člověka uprostřed velkého příběhu, jako je tento. A vědí, že věci, které se dějí v životě dětí, jsou důležité, protože to utváří to, kým se stanou, až budou starší, až budou dospělí,“ říká Xochitl Gomez, která Americu Chavez hraje.

profimedia-0688286264.jpg

Xochitl Gomez alias America Chavez / Foto: Profimedia

Filmová America pochází z utopické paralely, říše mimo konvenční čas a multivesmír. Vychovávaly ji dvě matky, které však zahynuly, když poprvé otevřela bránu do jiného světa. V době dospívání začala žít na Zemi-616, verzi Země, ve které se odehrává většina príběhů Marvelu. Tak začíná příběh nové superhrdinky s pseudonymem Miss America. 

V komiksech se America přidala k Young Avengers. Na konci série Young Avengers měla krátký vztah s Ultimate Nullifierem a také flirtovala s kolegyní z Young Avenger Kate Bishop, která byla představena MCU v Disney seriálu Hawkeye. Uvidíme, jak se bude vyvíjet dál její filmový příběh.

Film Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství můžete v kinech navštívit od 5. května 2022.

Zdroj: Novinářská projekce filmu, Pink NewsGames Radar, The Direct