Včera, v první školní den, se pod taktovkou značky Chiquita uskutečnila akce „Bezpečnost na přechodech s Chiquitou“. U pražských základních škol se pohybovaly hlídky Chiquita, které upozorňovaly řidiče na to, jak bezpečně zastavit před přechody pro chodce a pomáhaly dětem přejít silnici. Žáci Základní škola Táborská, v Praze 4, tak mohli díky pomoci Adély Gondíkové, Báry Kodetové a Aleše Hámy bezpečně usednout do lavic.

V půl osmé ráno se školáci pomalu začínali scházet před budovou školy. Cestou museli přejít přes přechod pro chodce, což s „ukázněností“ některých řidičů, byl občas tvrdý oříšek. Bára Kodetová dorazila i se svou dcerou Lily, Adéla Gondíková a Aleš Háma nechali děti doma, protože jsou ještě moc malé na to, aby pomáhaly školákům přes přechody. Zatímco dámy vysvětlovaly dětem, jak bezpečně přejít, Aleš Háma upozorňoval řidiče, že by měli v okolí škol a přechodů zpomalovat na bezpečnou rychlost. Každý ukázněný řidič, dostal jako dáreček banán Chiquita a samolepku s poděkováním. Ti, kterým dopravní předpisy nebyly vlastní, byli poučeni o pravidlech bezpečného zastavování před přechody. Poté, co děti bezpečně usedly do lavic, se Adéla Gondíková, Bára Kodetová a Aleš Háma rozhodli poučit ještě nějaké řidiče, protože, jak je známo, opatrnosti není nikdy dost.

„Bavilo mě hlídat děti i řidiče. Být jedno ráno banánovým městským policistou bylo skvělé,“ řekl Aleš Háma.

(soutěž - o) 

„Obávala jsem se, že brzy po ránu, budou řidiči nepříjemní, ale všichni byli pokorní a hlavně usměvaví, stejně jako děti a rodiče prvňáků. Banán, tedy ne banán, ale Chiquitu, si brali s chutí,“ dodala Adéla Gondíková.

„Bylo pro mě těžké ráno vstávat, ale musím si zvykat. Za rok půjde Lily do školy, tak ať vidí, co čeká jí i mě. Vzala jsem jí z tohoto důvodu, aby se také mohla podívat, jak malé děti jdou do školy, jaké mají tašky a že jdou s úsměvem, stejně jako řidiči, kteří z této akce a dárku v podobě banánu Chiquita a samolepky byli příjemně překvapení,“ vysvětlila přítomnost své dcery Bára Kodetová.

Chiquita hlídkovala i u základních škol Radlická, Plzeňská, Štěpánská a Strossmayerovo náměstí. Chiquita se nestará pouze o bezpečnost na přechodech, ale je také zapojena do projektu na zdravou výživu dětí – Rosteme s chutí. Když tedy rodiče svěří své děti do rukou Chiquity, rozhodně o ně nemusí mít strach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklama