Inkontinence neboli nedobrovolný únik moči je jedna z nejčastějších ženských obtíží poslední doby. Únik moči je způsoben neschopností vědomě ovládat vyprazdňování močového měchýře, ochablostí svalů pánevního dna a močové trubice. K nefunkčnosti přispívá zejména porod, sedavé zaměstnání nebo i dlouhotrvající námaha. Únikem moči nejčastěji trpí ženy ve věku okolo 45 let, ale i mladší. Stále častěji se setkáváme s tímto handicapem i u mužů.

moliklub

Používání speciálních pomůcek zjednoduší život s únikem moči. Pravidelné a správné cvičení až v 80 % případů výrazně zlepší, nebo dokonce vyřeší problém žen s lehkým únikem moči. Existuje řada cviků, zaměřených na posilování svalů pánevního dna, které můžete najít také na internetu (např. na www.moliklub.cz) a jimž se můžete věnovat i během dne. Před zahájením cvičení doma, je vhodné se poradit s lékařem, který pomocí vyšetření zohlední celkový zdravotní stav a kondici, případně doporučí vhodné cviky.

moliklub

 

moliklub

moliklub

moliklub

Zásady správného cvičení:

  • klidné prostředí, které umožní se plně soustředit na relaxaci, pro větší uvolnění je možné si zavřít oči a zapnout hudbu,
  • hodinu před cvičením nejíst,
  • před cvičením vyprázdnit močový měchýř,
  • každý cvik opakovat 3 až 5x,
  • pravidelnost cvičení

Pokud se řadíte mezi začátečnice, může vás pomoci názorné DVD MoliMed se cviky na posílení svalů pánevního dna, kde vám zkušené instruktorky poradí, jak na to. Na instruktážním DVD se podíleli přední odborníci a terapeuti, kteří se věnují léčbě úniku moči. K sehnání je zdarma na internetových stránkách www.moliklub.cz.

Ukázka zde: www.youtube.com

Reklama