krab.jpg

Foto: TV Nova

Dosavadní zkušenosti s provozem asistenčních center ukázaly, že je potřeba zajistit zejména zábavu pro děti různého věku na dobu, kdy jejich příbuzní řeší nutné dokumenty pro dočasný pobyt. Proto TV Nova ve spolupráci s Diakonií ČCE uspořádala sbírku Krabice od srdce s cílem vybrat co nejvíce takových zábavných balíčků pro děti.

„Snažíme se pomáhat těm nejzranitelnějším, tedy dětem zasaženým válkou na Ukrajině. Naším cílem je jim alespoň trochu usnadnit pobyt v České republice a přinést jim do života zpět úsměv a radost. Jsem nadšená mírou zapojení nejen dobrovolníků a dárců, ale i celkovou náladou kolem sbírky,“ říká generální ředitelka TV Nova Klára Brachtlová.

kbc.jpg

Foto: TV Nova

„Krabice od srdce nám nosily malinké děti s rodiči, celé školní třídy, skauti, senioři i firemní dárci. Celou sbírku jsme mohli uskutečnit díky obětavé pomoci více než 400 dobrovolníků, kteří dárky na stáncích přijímali a třídili. Obrací se na nás také pomáhající organizace s žádostí o krabice pro ukrajinské děti a máme radost, že je můžeme vyslyšet,“ doplňuje manažerka Krabice od bot za Diakonii Zdeňka Sobotová.

Na jednotlivých sběrných místech se zapojilo 420 dobrovolníků. Sběrná místa se otevřela v rekordně rychlém čase na 38 místech u poboček sítě Albert a jedno u Thomayerovy nemocnice v Praze. Vybralo se téměř 30 000 krabic, které naplnily dvanáct kamionů. Hned o víkendu si prvních zhruba 700 krabic převzala plzeňská Diakonie, která pomáhá vybavit ubytovnu pro uprchlíky a připravuje adaptační programy pro děti uprchlíků v několika městech. Dárečky se v dalších dnech rozvezou do asistenčních center, do sociálních služeb nebo do ubytoven pro uprchlíky po celé České republice.

krabice.jpg

Foto: TV Nova

Zdroj: Tiskové materiály TV Nova & Krabice od bot

Reklama