Vrcholem posledního soustředění finalistek MISS Prima křivky ve Ski areálu Monínec bylo oficiální předání kolekce jedenácti plus size společenských šatů z dílny módní návrhářky Jiřiny Tauchmanové finalistkám MISS Prima křivky. Jiřina Tauchmanová je první módní návrhářkou v ČR, která se odvážila vytvořit ucelenou plus sice kolekci na dívky oblých tvarů.

Předání ze zúčastnili všichni, kteří vytvoření této kolekce umožnili: Michal Přibyl, zástupce firmy Promat, která zaplatila náklady za ušití celé kolekce společenských šatů, prezidentka Národní Komory Módy ČR - Julie Hendrychová, která to celé vymyslela a poskytla látky, ze kterých se šilo a samozřejmě módní návrhářka Jiřina Tauchmanová která šaty navrhla a dohlížela na realizaci tohoto unikátního projektu. Finalistky pak jako poděkování „kmotrům“ celé kolekce uspořádaly první, zatím neoficiální módní přehlídku.

šaty

Pětidenní soustředění finalistek MISS Prima křivky, které bylo vlastně generálkou na finálový večer, který se uskuteční už dvacátého září v pražském divadle Broadway, bylo nabité událostmi. Začínalo se párty v rockovém stylu, na které se finalistky seznámily s moderátorem finálového večera Pavlem Novotným, nebo s vystupujícími hudebníky Miro Šmajdou a Pavlem Horejšem. Poté ale čekala finalistky tvrdá dřina. Chůze, volné disciplíny, nástup na závěrečné defilé, choreografie, při které sebemenší chybičku dívkám neodpustil Pavel Strouhal.

choreograf

Úvodní choreografie na finálový večer pod taktovkou jednoho z nejlepších českých choreografů Pavla Strouhala bude pro mnohé asi šokující. „S holkama se mi pracuje dle očekávání. Je to mix lidí od těch, kteří mají s pohybem nějakou zkušenost, až po ty zcela nepolíbené. Ale všechny pracují jak mají, všem záleží na výsledku, tedy jsem přesvědčen, že zvládneme vytvořit produkt odpovídající úrovně. Je třeba si uvědomit, že oproti jiným podobným soutěžím, nemají dámy ku pomoci žádné taneční křoví, mezi kterým by se mohly ztrácet, ale vše si odpracují samy“, říká Pavel Strouhal a jedním dechem i naznačuje v čemže bude tato choreografie jiná. „Nicméně na nějakého hosta se diváci těšit můžou. Myslím, že budou trochu překvapení jeho úlohou. Slíbit můžeme poměrně neočekávaný a drsný zážitek. Pokud mám trochu napovědět, tak to jeden nebohý chlápek odnese za celé mužské pokolení!“ Aby dojem z vystoupení byl perfektní, dráždivé stahovací oblečení na úvodní choreografii finalistkám poskytla Ulla Popken!

Dokonalá musí být i chůze a pózování, takže opět nechyběla učitelka chůze Theresa Canti. Dopilovávaly se volné disciplíny, které jsou pro finalistky velmi důležité. Musí jimi porotu ohromit! Trénovala se také sebeobrana a dívky dostaly základní lekce z karate od Veroniky Hlavsové.

Michal Sajdl

Únava soutěžících po skončení každého dne se podobala únavě špičkových sportovců ve vrcholové fázi tréningu. Finalistkám proto organizátoři soutěže museli dopřát i klidnější chvilky. Na soustředění za nimi přijel například i majitel Medical Partners a ředitel ISIS Pharmy Michal Sajdl, který pro dámy uspořádal seminář o dermatologické kosmetice, při kterém jim radil jak účinně bojovat s jakýmkoli problémem, ať se již týká kůže, vlasů či největšího nepřítele žen - celulitidy, ale nejen to - daroval jim i produkty ISIS Pharmy, které tyto problémy řeší.

Předávání šatů šitých finalistkám na míru bylo pak už sladkou tečkou po pětidenním maratónu. Tyto jedinečné šaty budou v ČR jako první oficiální plus size kolekce figurovat nejen na finálovém večeru MISS Prima křivky v divadle Broadway, ale také na Fashion weeku v Praze 2017 pořádaném Národní Komorou Módy ČR. Neoficiální přehlídka uspořádaná na Monínci pro zástupce Promatu Michala Přibyla, prezidentku NKM ČR Julii Hendrychovou, návrhářku Jiřinu Tauchmanovou, organizátorku soutěže Markétu Zámyslickou a předsedu poroty MISS Prima Křivky Radka Johna přinesla dívkám obdiv a potlesk. Tím větší je očekávání jak přijme první módní plus size kolekci v ČR veřejnost.

Finále MISS Prima křivky 2016 proběhne 20. 9. 2016 v divadle Broadway od 19:00

Moderátor večera: Pavel Novotný
Během večera vystoupí se svými kapelami zpěváci Miro Smajda & Terrapie a Pavel Horejš, kapela Bek Ofis, pražská taneční skupina A.D.A či zahraniční host, kytarista Mad Mike Guitar se svou Guitar Fire Show. Návštěvníci na jevišti divadla Broadway budou moci vidět něco, čeho se dosud nikdy organizátoři jakékoliv soutěže Miss neodvážili.

V porotě usedne jako již tradičně její předseda - Radek John, moderátorka Frekvence 1 - Aneta Christovová, hudebník a zpěvák Ota Balage a mnoho dalších.

Vstupenky na galavečer, který tentokrát nikoliv náhodou bude šokující - vždyť tématem letošního ročníku MISS Prima křivky je REBELIE!, jsou k dispozici v sítích Ticketportal.

Reklama