Že se bude dít něco nekalého, jí bylo jasné v okamžiku, kdy jsem vytáhl ručník a vzal ji i s ním do náruče. Pravda, z počátku byla docela zvědavá, ale jak jsme se blížili ke koupelně, její podezření sílilo. Moje obavy taky, kočku už jsem párkrát koupal. A není to jednoduché.

Měl jsem připravený i kondicionér, pochopitelně, přece ji pak nenechám trpět. Pochopitelně jsem by v tu ránu mokrý a Čičméra, plakající jako malé dítě, se zoufale snažila dostat ven. A teď ten kondicionér, který jsem na ni pochopitelně začal lít dřív než šampon. Prostě mi padl do ruky.

Jak já se divil, že mi to nepění! Vana se plnila teplou vodou, kočka pomalu rezignovala a já konečně zjistil, kde udělal soudruh Šumař chybu, a polil ji šamponem. Konečně to bublalo – v kočce i na ní. Nakonec jsme to zvládli za veselé asistence spolubydlící, která nevěděla, zda se smát, nebo litovat kočku.

Pak nastalo ždímání – taktéž zábavná fáze – kdy kočku mačkáte, aby z ní vyteklo co nejvíc vody. To už neříkala vůbec nic a tvářila se tak vyčítavě, že bych si od sebe kůrku chleba nevzal! Potom už jen frotýrování a posazení Chiméry před přímotop. Pochopila, že to je to pravé, a vzorně se před ním sušila. Přišla i do postele, ale v ní se začala třást zimou, tak jsem ji odnesl zpět.

Pročesávat milostivou byla samozřejmá povinnost. Druhý den byla už zcela suchá a krásně voněla šamponem. Byla připravena na svou první výstavu, na kterou jsem musel vstát před sedmou. Naštěstí to máme pěšky pět minut, ale stejně mě to málem zabilo. Jedna slečna prohlásila, že kvůli ní bych nikdy tak brzy nevstal. Doteď nevím, jestli měla pravdu.

Fronta už se ale konala, naštěstí to šlo rychle a my vyfasovali klec číslo 102. Navěsili jsme záclonky a uplacírovali Chiméru. Nelíbilo se jí to, ani trochu. Styděla se. Prostě se chovala úplně jinak než doma. Trochu se uklidnila, až když jsem si ji vzal na klín. Přitom doma mi na něm nevydrží ani půl minuty. Byl to pro ni šok, pro princeznu moji! Takových koček!

Řevnivost mezi chovateli je docela veselé sledovat, koníček u nich už přerostl ve vášeň a všichni vědí, že tamten chovatel udělal tamto a to se přece nedělá a tamta kočka má tamty mouchy, ale to se přece ani nemusí říkat, to ví každý.

Já dělím kočky na líbí hodně a líbí míň. Bylo jich tam plno, mainské jsou nejlepší, i když v globále vítězily turecké plavací kočky van. Nuda.

Paní chovatelka, od které Chimi mám, ji připravila na předvádění, je to neskutečná věda, dokonce ji vzala nějakým antistatickým sprejem. Na mě se ošklivě podívala, když jsem řekl slovo kondicionér... No jo, kosmetika, kterou Čičméru vzala, byla pomalu dražší než lidská a často lidská a třeba z Itálie. To jsem koukal.

Posuzovala nás paní Renault, hezké jméno. Chimi se jí moc líbila a dostala ve svojí kategorii (zatím kotěcí) V1. Takže byla nejlepší. Celkový dojem z Chiméry: plachá a roztomilá. K tomu plachá jsem radši nic nedodával. Pak, jestli jsem to pochopil, se hodnotí kočky se stejnou barvou, tam vyhrála nějaká starší a už „hotová“ kočka, pak jsme šli ještě na nominace na nej kočku, kde nás převálcovala právě vanka (hanba!).

Pokud to nechápete, nic si z toho nedělejte, já to nechápu taky. Chimi se klepala a bála, ale koupil jsem jí dvě mávátka, dvě myši a supervelký dárek pod stromek, o tom až po Vánocích, snad se jí bude líbit. Ke konci už pochopila, že ji nenesu nikam, kde ji nechám, a spala. Jinak ale sehrála dámičku prvotřídně. Doma honila zakoupenou myš  a spala a spala. Musím vymyslet, kam jí budu věšet medaile. Ehm.:)

Reklama