První čtenářka, která se rozhodla či spíše uvolila dát k diskusi svou proměnu, je Minerálka, kterou znáte z mnoha vtipných příspěvků.

Minerálka souhlasila s fotkou „před“, tedy zcela bez líčidel (taky bych souhlasila, kdyby mi bylo o 20 let méně), a posléze byla vyfocena s profesionálním make-upem. Posuďte, jak se dílo povedlo.

proměna

Minerálce je 37 let a žije v Praze s přítelem. Je schopnou všestrannou výtvarnicí a nalíčit se umí docela dobře i sama. Má to ke mně „coby dup“ - zrovna v pátek si přišla pro novou řasenku, a tak mě napadlo, že by mohla být příkladem pro ostatní čtenářky. Líčí se denně - v nové práci musí reprezentovat, takže svému zevnějšku věnuje patřičnou pozornost, což jsem pochválila.

Pleť má Minerálka velmi citlivou a vím, že musí být ve volbě přípravků péče o pleť velmi opatrná. Protože jsem nez. kosmetickou poradkyní firmy mary kay, vyčistila a nahydratovala jsem ji řadou této hypoalergenní a neparfemované kosmetiky určenou právě pro ni. Před foto-make-upem bylo nutno pořádně pleť připravit - dokonalý podklad je nezbytností dokonalého nalíčení. Na podkladovou bázi (make-up) jsem použila minerální pudrový make-up a do středu obličeje (nos, střed čela a pod oči) ještě bílý matný pudr a rozjasňovač. Nezbytná je též tvářenka, pro modrookou blondýnu v odstínu přirozeného ruměnce s leskem.

Minerálka má slabost pro oční stíny, dá se říci, že je sbírá, proto jsem se rozhodla si s vystínováním očí hodně pohrát a použít hned odstíny čtyři. Tři na líčení vhodné do práce: rozjasňující lesklý bílý pod obočí a do koutků oka, lesklý broskvový jako základní na a pod pohyblivé oční víčko a do třetice matný tmavomodrý jako zvýrazňující.

proměna

Čtvrtý, azurově modrý a třpytivý, bych doporučila pouze na večer. Nanesla jsem jej na lehce převislé pohyblivé víčko, aby byl vidět. Oči jsem zvýraznila lehce šedomodrou konturkou (v barvě duhovky) a řasenku použila klasicky černou.

Nezapomněla jsem samozřejmě na rty, které jsem orámovala konturovací tužkou, vyplnila rtěnkou a ozdobila leskem - vše v přirozené barvě.

proměna

Minerálka má nádherně husté delší blond vlasy, nicméně zřejmě barvením poněkud zmatněné. Doporučila bych výrazné ozdravení pomocí speciálních přípravků a méně časté kompletní zesvětlování. Délka a střih určitě dobrá volba. Účes bych já osobně zvolila méně formální.

Příští týden uvidíte, jak jsem změnila image obličeje čtenářky s nickem Evi.Kleinova. Po zveřejnění vizážistických proměn všech přihlášených čtenářek a skončení soutěže budete mít možnost pro jednotlivé proměny HLASOVAT.

Proměna, která získá nejvíce hlasů, bude odměněna (podmínky soutěže ZDE).

Čtěte také

Reklama