Přední světový výrobce funkčního prádla a sportovního oblečení přichází s novou generací funkčního prádla – CRAFT Pro Cool. Díky nově vyvinutému vláknu vyniká CRAFT Pro Cool nejlepšími parametry odvodu potu, ventilace vzduchu a ochlazování organizmu. Nové prádlo je proto určené především pro sportovní výkony v teplém letním počasí nebo při halových sportech.

 

 

Když před téměř třiceti lety představil CRAFT své první funkční prádlo zajišťující rychlý odvod potu a vlhkosti a udržující tělo v relativním suchu, způsobil tím malou revoluci v oblasti oblečení pro sport a aktivní pohyb. Nová generace funkčního prádla CRAFT doplňuje dosavadní nabídku prádlem určeným pro použití v teplém letním počasí a při halových sportech.

 

„Pot, který se odpařuje z těla, na sebe váže teplo a tím přirozeně ochlazuje organizmus. Nově vyvinuté vlákno má šestikanálovou strukturu a je krátké, takže odvod potu je velmi rychlý. A čím rychlejší je odpařování, tím výraznější je efekt ochlazení,“ vysvětluje Jana Hájová, manažerka značky CRAFT, principy fungování funkčního prádla CRAFT Pro Cool. „Dalším faktorem, který má vliv na zajištění optimálního prostředí pro výkon v teplém počasí, je ventilace vzduchu v materiálu, ze kterého je prádlo vyrobeno. Lepší prodyšnost a ochlazování pokožky pak tělu šetří energii, sportovec se cítí příjemněji i při náročném tréninku a může se lépe koncentrovat na vlastní výkon,“ doplňuje Jana Hájová.

Výsledky zkoušek, které byly provedeny ve Švýcarské federální laboratoři pro testování materiálů, prokázaly, že CRAFT Pro Cool dosahuje nejlepších parametrů odvodu potu a ochlazování při srovnání s ostatními značkami funkčního prádla na trhu. Výborné parametry nového prádla jsou dány nově vyvinutým vláknem CoolMax Extreme Hexachannel s šestikanálovým průřezem, které vzniklo ve spolupráci firem CRAFT a DuPont. Právě šestikanálová struktura vlákna zvyšuje rychlost odvodu potu, podobně jako se stejné množství tekutiny odpaří z povrchu rychleji, když je rozptýlené do malých kapek. CRAFT je prvním výrobcem, který toto vlákno začal používat.

 

 

 

 

Další předností CRAFT Pro Cool je atraktivní design, za který se majitel funkčního prádla nemusí stydět, ani pokud je nošeno jako svrchní vrstva. U jednotlivých modelů jsou použity dvě varianty materiálu: Pro Cool Plain, který je velmi jemný a hladký na dotek a má výbornou elasticitu, a dále Pro Cool Mesh v síťované struktuře s účinným odvodem vlhkosti a vysokou prodyšností. Aktuální kolekce CRAFT Pro Cool obsahuje pánská i dámská trička s krátkým rukávem nebo bez rukávu, dámské kalhotky a pánské boxerky. Prádlo je vyrobeno v decentní bílé a černé barvě, dámské modely navíc v barvě světle modré. Doporučená cena trika s krátkým rukávem je 690 Kč. CRAFT Pro Cool je možné koupit ve většině dobře zásobovaných sportovních prodejen, např. v obchodech Hudy Sport nebo Rock Point. Kompletní seznam prodejců je uveden na www.craft.cz.

 

Funkční prádlo CRAFT Pro Cool může být nošeno jako první vrstva pod další sportovní oblečení, jako např. fotbalový nebo cyklistický dres. Je ale vhodné i jako samostatná vrstva, např. pro běžce a sportovce při halových aktivitách.

 

Více informací na www.craft.cz

Reklama