cl.jpg
Foto: Profimedia

O zdravý životní styl se herečka zajímala vždy. Ostatně před čtyřiceti lety, tedy v roce 1982, vyšlo na VHS kazetě její cvičení, které způsobilo revoluci v domácím fitness. Ženy po celém světě začaly podle herečky cvičit aerobik a ona se stala jejich ikonou, protože chtěly vypadat tak skvěle jako ona. Během let vydala Jane Fonda ještě další videa domácího cvičení a od té doby se v podstatě nezastavila.

Pravidelný pohyb je pro herečku důležitý i v pokročilém věku. V rozhovoru pro magazín Vogue prozradila, že udržet se v kondici jí pomáhá hlavně pravidelná chůze. Při natáčení pokračování filmu Dámský klub, které by mělo mít premiéru v příštím roce, si prý nastavovala budík na východ slunce. Natáčelo se totiž v Itálii a ona chtěla svou ranní procházku stihnout dříve, než začne být velké teplo. Chůzí trávila hodinu až dvě – podle toho, co jí dovolil natáčecí plán. Chůze herečku pomáhá udržet nejen v dobré kondici, ale také v psychické pohodě a působí u ní jako prevence depresivních stavů.  

cl2.jpg
Foto: Profimedia (Se souhlasem Everett Collection)

Za neméně důležitý považuje herečka také spánek, kterým tráví osm až devět hodin denně. A co se týče jídelníčku, omezila červené maso i ryby, kterých podle ní v přírodě ubývá, a konzumuje hlavně zeleninové saláty. Stěžejní je pro ni v jídelníčku čerstvost. Herečka se také vyhýbá slunci, které způsobuje zbytečné vrásky a stárnutí pokožky a obklopuje se lidmi, kteří ji dokáží rozesmát. Smích podle ní také omlazuje.

Lidi kolem sebe se Jane Fonda snaží inspirovat k tomu, aby se nebáli stárnutí. Protože podle ní není důležitý věk, který je jen číslem, ale zdraví. Také přiznala, že v minulosti podstoupila facelift, tedy kosmetický zákrok, který jí měl dopomoci k mladistvěji vypadajícímu obličeji. Zpětně ho ale lituje a už by do toho nešla, protože nechce vypadat zkresleně, ale přirozeně.

Zdroje: Wikipedia, Vogue, Woman and Home

Reklama