5ede105eb46a2obrazek.png
Foto: Shutterstock

Když se Pavle před třemi roky narodila dcera Barborka, o kojení vůbec nepřemýšlela. Vzala ho jako nedílnou součást péče o miminko. Odstavila ji až v osmi měsících. Krmení umělým mlékem pro ni navíc mělo i tu výhodu, že mu nemusela být vždy osobně přítomna, nebo své mléko dlouze odstříkávat. Jenže jakmile přestala kojit, projevilo se to na jejím hrudníku.

Namísto krásných, pevných trojek mi zůstaly mírně povadlé dvojky. Díky bohu to teda nejsou žádné věšáky, jako mají některé mé kámošky, ale i tak!“ vzpomíná mladá maminka, která je teď podruhé těhotná. Za tři měsíce se jí má narodit další dcera. Jenže kamarádky ji už teď straší, že po dalším kojení přijde o prsa úplně.

„Prý je to s každým dítětem horší a horší. To si ani nechci představovat! Nemám peníze na plastiku a ani ji nechci. Raději tedy nebudu riskovat a malé dám od začátku sunar. Však kolik dětí na něm vyrostlo, a nikdo by to na nich nepoznal!“ myslí si Pavla, kterou ale i tak hryže svědomí.

„Kdybych nekojila ani první dceru, tolik bych to neřešila. Teď mi přijde trochu nefér, že o to tu druhou ošidím. Ale jak se říká, pro děti je stejně nejdůležitější spokojená matka,“ hájí se.

Čtěte také:

Reklama