anatomiezivota.jpg
Foto: TV Nova

Diváci nahlédnou v rámci seriálu do života čtyř žen, které pracují jako zdravotní sestry na traumatologickém oddělení. V roli hlavních postav, které spojuje nejen stejná profese, ale i přátelství se představí herečky Jitka Schneiderová jako vrchní sestra Helena Javorská, Barbora Černá jako nová mladá sestřička a samoživitelka Ema Zárubová, dále Ester Geislerová v roli sestřičky Jany Navrátilové a Martina Preissová jako sestra Táňa Šnajdrová. Svou roli v seriálu má i starší sestra Ester herečka Aňa Geislerová. Ta si zahraje primářku Martu Dostálovou.

V dalších rolích se mohou diváci těšit například na Karla Heřmánka mladšího, Ondřeje Veselého nebo Jana Komínka. Předobrazem seriálu byla slovenská série Sestricky, která se vysílala v roce 2018 na televizi Markíza. Zatím je ve vysílacím plánu dvacet dílů.  

První dnešní díl nese název Srdce v oblacích. V nemocnici čeká mladý muž na transplantaci srdce, jehož převoz komplikuje nehoda v oblacích. Diváci se mohou těšit také na svlékací scénu herečky Barbory Černé. Ta se prý točila asi osmkrát, protože se jí při smyslném svlékání zasekl zip u oblečení.