Pryč je doba, kdy vaše miminko jen leželo a nikam se nehnulo? S prvním rokem přichází první krůčky a vás čeká nelehký úkol – vybrat první botičky. A jak koupit ty správné? Na co si dát pozor? A jaké botičky jsou nejlepší?

Na „domácí skotačení“ holčičkám a chlapečkům stačí tzv. capáčky, kožené botičky s podrážkou, které nekloužou. Ale když se chystáte dělat první krůčky ven, je třeba pořídit vaší ratolesti kvalitní a pevnou obuv. A jaké je první a hlavní kritérium? Mějte na paměti, že první botičky by se neměly dědit po sourozencích ani dětech kamarádek.

Než se vydáte do obchodu, nejprve svému děťátku změřte délku obou chodidel. Měří se od paty po nejdelší prstík. Botičky kupte podle chodidla, které je větší, protože téměř každé miminko má jedno chodidlo o něco delší.

Dětská botička by měla být lehoučká a dobře ohebná v oblasti prstních kloubů. Dejte také pozor na švy uvnitř botiček, aby děťátko netlačily. Zaměřte se na kvalitní materiál boty, musí být prodyšný a měkký, nejvhodnější je kožená nebo plátěná obuv.

U dětské botičky byste měli bez problému nahmatat paleček. Ve špičce boty musí zůstat nejméně 1–1,5 cm místa před nejdelším prstíkem, aby mohlo dítko volně pohybovat prstíčky.

Botička musí přesně padnout na míru. Když dítěti obuv sundáte, podívejte se, zda nemá na nožičce otlačeniny, to by znamenalo, že botičky nejsou vhodné a v žádném případě je tedy neberte.

Odborníci radí vybírat první botičky kotníčkového střihu s pevnou patou a kulatou špičkou. Nejvhodnější je zapínání na suchý zip nebo na tkaničky, které musí být dobře zavázané.

Tip pro vás:

V obchodech se poohlídněte po dětské obuvi, která je označená značkou Žirafa. Tato certifikovaná značka garantuje, že je obuv pro vaše děťátko ortopedicky nejvhodnější a nezávadná. Více informací ZDE.

FOTOGALERIE PROKLIKEM FOTKY:

Čtěte také:

Reklama