profimedia-0774046696.jpg
Foto: Profimedia

Akshata Murthy doprovodila svého manžela premiéra Spojeného království Rishi Sunaka na pracovní cestu do Indie, odkud mají oba kořeny. V sobotu 9. září se zúčastnila speciální výstavy v Indickém zemědělském výzkumném institutu v Dillí, kde jí společnost dělala Kyoko Jaishankar, manželka indického politika Dr. Subrahmanyam Jaishankara.

První dáma Spojeného království se svým outfitem pokusila propojit indické a britské kulturní dědictví. Její světle fialové šaty Valli s mramorovým potiskem byly totiž navrženy britskou návrhářkou Manimekalou Fuller, která je taktéž původem z Indie. Ta se neváhala okamžitě touto poctou pochlubit na svém Instagramu.

„Děkuji Akshatě, že se rozhodla podpořit moji (velmi) malou britsko-indickou značku slow fashion! Jsem velmi hrdá na to, že jako žena indického původu Akshata využívá svého postavení ke zdůraznění značek vlastněných ženami, jako je Manimekala, a to jak značek se sídlem v Indii, tak napříč diasporou. Je také skvělé, že si vybírá menší značky, které tvoří udržitelným a etickým způsobem a propagují pomalejší a ohleduplnější přístup k módě,“ napsala.

Zdroje: Instagam/Akshata Murthy, Instagam/Manimekala

Reklama