cl2.jpg
Foto: Shutterstock

Na zasedání Kongresu, kde měl projev americký prezident, ho doprovodila také jeho manželka Jill. U této příležitosti zvolila symbolické oblečení vyjadřující podporu zemi tvrdě zasažené válkou. Oblékla si hedvábné modré šaty, čímž odkázala na jednu z barev ukrajinské vlajky. Model pocházel od newyorské módní značky LaPointe a zajímavým detailem byla vyšitá slunečnice, kterou měla první dáma na vnější straně zápěstí.

cl.jpg
Foto: Profimedia

Ukrajina patří k jedněm z hlavních vývozců slunečnicového oleje a semínek a jde také o jejich národní květinu. Její obrázek se vyšívá na oblečení, ženy si ze slunečnic při oslavách dělají věnečky do vlasů apod. Nyní je slunečnice také symbolem jednoty ukrajinského lidu a odporu proti invazi ruských vojsk.

Podle reportérky CNN Kate Bennett nebyla slunečnice původní součástí šatů, ale Jill Biden si ji na rukáv nechala našít ráno v den zasedání Kongresu.

Ukrajinu první dáma USA podpořila nejen svým oblečením, ale také slovně. Před pár dny zveřejnila na svém Instagramu prohlášení, ve kterém mimo jiné napsala: „Joe a já pokračujeme v modlitbách za statečný a hrdý ukrajinský lid a naše srdce jsou s vojsky i s rodinami vojáků a také s těmi, kteří napříč Evropou vyjadřují solidaritu s našimi spojenci. Jsme hluboce vděční za vaši službu.“

Zdroje: CNN, Insider, Vogue, Instagram

Čtěte také: