Nová dermatologická klinika profesorky Hercogové se pro veřejnost otevře 7. 6. V tento den pořádá klinika Evropský den melanomu. Návštěvníci proto dostanou možnost nechat si v rámci prevence zdarma vyšetřit mateřská znaménka, a tím předejít případným vážnějším problémům. „Dermatologii jsem zasvětila celý svůj život. Vlastní kliniku preventivní dermatologie jsem se rozhodla založit proto, aby léta zkušeností a spolupráce s drahými kolegy překročila hranice léčení obtíží k efektivní prevenci kožních nemocí“, říká profesorka Jana Hercogová, jejíž klinika pořídila celotělový screening kožních změn a nádorů, kterých je v České republice v řádu jednotek. Umožňuje sledovat kožní změny časosběrem a zavčas odhalovat možné komplikace.

Pomocí celotělového scanu a digitálního dermatoskopu dokáže efektivně vyhodnotit stav znamének a sledovat v čase jejich chování. Přístroj se stane součástí každé preventivní prohlídky, kdy v kombinaci s příspěvkem zdravotních pojišťoven půjde o cenově dostupné ošetření pro každého. „Kůže je zrcadlem našeho zdraví. Věřím, že nepotřebujeme nádorové onemocnění, abychom pochopili, jak je důležité věnovat pozornost prevenci“, doplňuje profesorka Hercogová.

Ještě před otevřením kliniky uvede profesorka Hercogová svoji novou učebnici dermatologie pro lékaře. Její vydání by mělo po letech přinést plnohodnotnou učebnici dermatovenerologie, jejíž obdobu je v současné době možné najít pouze v zahraničí. “Musíme předat naše poznatky a zkušenosti mladým kolegům, to je důvod, proč jsem se rozhodla napsat učebnici pro dermatology. Z původních 1300 stran je dvoudílná kniha o rozsahu 1800 stran. Podobná publikace tu chyběla a jsem ráda, že jsme společně s dalšími kolegy dokázali dermatologii posunout zase o krok dál ”, říká profesorka Hercogová. Podařilo se jí spojit 70 spoluautorů ze všech českých a dvou slovenských kožních klinik.

Dermatologie Prof. Hercogové – Klinika preventivní dermatologie
Bubenečská 284/12, 160 00 Praha 6

Více na KLINIKADERMATOLOGIE.CZ

Reklama