Divadelní hra „Meda“ zachycuje nejdůležitější milníky života sběratelky umění Medy Mládkové. Vznikla jako pocta této výjimečné ženě a jejím blížícím se stým narozeninám, které oslaví letos 8. září. Autorkou scénáře a zároveň producentkou je Daniela Šteruská, která hru napsala na motivy knihy Ondřeje Kundry „Meda Mládková – můj báječný život“. V hlavní roli se bez alternace představí Tatiana Vilhelmová.

medactena.jpg
 
„Kdybych měla zvolit zlatý moment svého života, vybrala bych hned dva. Prvním z nich byl den, kdy jsem potkala Františka Kupku. Tím druhým okamžikem je moment, kdy jsem poznala svého příštího manžela ekonoma Mezinárodního měnového fondu Jana Viktora Mládka„, vzpomíná Meda Mládková.
 
Jedno z těchto osudových setkání, kterým bylo právě seznámení s malířem Františkem Kupkou, popisuje krátký úryvek ze scénáře.

5c90cc0f44131obrazek.png
 
Kromě zmiňované Tatiany Vilhelmové v roli Medy Mládkové se dále představí Dana Batulková, Veronika Arichteva, Kateřina Steinerová, Stanislava Jachnická, Daniel Šváb, Jaromír Dulava, Lukáš Příkazský a Václav Krátký. Scénografie se ujala Lucia Škándíková, kostýmů výtvarnice Tereza Kopecká a hudby skladatel Petr Zeman.


 veronikaar.jpg
Divadelní představení  „Meda“ bude mít premiéru 24. června 2019 na letní scéně Musea Kampa v Praze, kde se během léta průběžně odehrají všechny následné reprízy. Derniéra je naplánována na den 100. narozenin Medy Mládkové, tedy na 8. září 2019.
 
Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových na celý letošní rok, v souvislosti s oslavou životního jubilea Medy Mládkové, přichystalo také bohatý doprovodný program, který zahrnuje výstavy, komponované večery a série besed pro veřejnost. Součástí budou také vzdělávací programy, tvůrčí dílny a příměstský tábor pro děti. V rámci „Století Medy Mládkové“ bude také vyhlášena soutěž „Šperk Musea skla Portheimka“ určená pro všechny umělce pracující se sklem.
 
“Má osobní kouzlo, je to šarmantní dáma, která ve své věku vypadá velmi elegantně. Dokáže být mimořádně vtipná, ale na druhou stranu má i ostrý jazyk a umí říct světu větu tak upřímnou, až je tvrdá, což v Čechách není úplně zvykem," uvedl Jiří Pospíšil, předseda správní rady Nadace Jana a Medy Mládkových.


 
Další informace o divadelním představení včetně prodeje vstupenek zájemci naleznou na internetových stránkách www.predstavenimeda.cz. Přesné termíny doprovodného programu „Století Medy Mládkové“ jsou uvedeny na www.museumkampa.cz.
 

Reklama