Milá redakce Zena-in,

dneska jsem ani psát nechtěla, ale můj výpočet mi přišel opravdu moc zajímavý, takže vám zasílám můj příspěvek, snad někoho trochu pobaví a někoho určitě hodně překvapí.

Na některými otázky, které jste položili k dnešnímu tématu jsem nemusela ani dlouho přemýšlet! TV ovlivňuje můj život opravdu hodně a život bez ní si už nedokážu představit!

Když přijdu domu, první co udělám je, že zapnu televizi. Mám ji zapnutou, i když v té místnosti zrovna nejsem, nevím, proč ale jsem tak zvyklá. Zapnu si třeba discman a televizi mám potichu, je to asi síla zvyku.

Teď chodím do práce a vracím se asi kolem páté hodin. Naštěstí mám doma video, takže mé oblíbené seriály si musím samozřejmě natočit.

Nedávno jsem zrovna přemýšlela, kolik asi tak telenovel jsem už viděla. A spočítala jsem jich asi 31. No není to obrovské číslo, zjistila jsem, že některé holky jich musely vidět víc, protože jim jde slovenská televize a mě ne a to je velká škoda. Spočítala jsem si, kolik to bylo vlastně času, dívám se na ně asi už sedm let, vlastně od té první-Esmeraldy.

31 telenovely, řekněme, že průměrně jedna měla 120 částí, (nejvíc jich měla asi 230), jeden díl má 45 minut a to je tedy 45x120= 5400 minut x 31= 167400 minut u televize a to počítám jen telenovely! To je vlastně čtvrt roku stráveného u TV!

Teď sleduji BH, Čarodějky, VV, zprávy, seriál Ulice a Rodinný pouta a to je snad vše. Samozřejmě, že víkend je jiný, tam přijdou na řadu i film v TV nebo i z půjčovny.

Zkuste nebýt závislé na té televizi jako já, není to zdravé!

Yanina


Yanino, proti gustu žádnej dišputát. Podobně jako vy to má moc lidí. Třeba má maminka.

A co se týče času - když jsem se loučil s cigaretami, taky jsem dělal podobný výčet - o kolik budu mít víc času, kolik ušetřím apod. Třeba jste na stejné cestě jako já před dvěma lety :)

Jo, jo každá závislost je na nic, ať už čokoláda, káva, cigarety, alkohol, sex, jídlo, drogy nebo třeba TV.

A co vy? Jak jste na tom se závislostí na TV?

Necháte své děti dívat od rána do večera abyste měla klid?

Nebo jste televizi vyhodila a už jí nikdy nekoupíte?

A co budete dělat po večerech bez TV?

Napište nám to.

redakce@zena-in.cz

 

Reklama