Rodinná komedie o přátelství mezi vesnickým mládencem Kubou a jeho neustále žvanící Kozou se odehrává v české středověké metropoli, která je ještě plná strašidel a rodících se legend. Hlavní hrdinové filmu se připletou ke stavbě Karlova mostu, vzniku Orloje, příběhu Faustova domu, jejich kroky zkříží kat Mydlář a spát jim nedá ani pověstný chlupatý duch.  Příběh Kuby a Kozy se prolíná s temnějším příběhem chudého studenta Matěje z Faustova domu, který podlehne svodům Ďábla a v touze po uznání a penězích mu upíše svou duši.
Navíc je tu ještě Koza, která stále žárlí a má své vlastní plány.

3D počítačově animovaná komedie Kozí příběh – Pověsti staré Prahy má na svém kontě několik unikátů a prvenství. Brzy si připíše pár dalších. Jako pocta hlavní hrdince filmu Kozí příběh vyjde DVD s tímto filmem ve speciální „chlupaté“ edici. Bude to vůbec první chlupaté DVD v České republice.

Žaloba spolku pro ochranu zvířat či negativní emoce veřejnosti podle producentů nehrozí. Při výrobě chlupatého obalu nedošla Koza, ani Chlupáč k žádné úhoně.  „Po diskuzi s Kozou jsme se nakonec rozhodli pro šetrné syntetické materiály. Jsou stejně hebké a příjemné jako kozí srst,“ uklidňuje producent a režisér filmu Jan Tománek.

  ZAJÍMAVOSTI

- Úvodní sekvence, která je také nejdelším záběrem ve filmu, má 57 vteřin a přesně 1380 obrázků. 1380 je přitom datum, kdy byl poprvé v kronikách zmíněn Staroměstský orloj.
- Celkové diskové nároky filmu byly 9 TB, tedy 2000 plných DVD.
- V největších davových záběrech stavby Karlova mostu je „na scéně“ najednou přes 230 vedlejších postav. Celkem bylo vymodelováno na 180 samostatných detailních charakterů, přes 70 postav má kompletně simulovány šaty.
- Podle výtvarných návrhů bylo vytvořeno více než 1200 samostatných předmětů, se kterými postavy hrají nebo které jsou ve scénách umístěny.
- Pro Kozí příběh bylo nahráno přes 21 000 samostatných zvukových efektů a ruchů.
- Finální film se skládá z 117 648 ručně animovaných obrázků.
- Na Kozím příběhu pracovali tvůrci v největším animačním 3D studiu v České republice pět let.

Zdroj: Petr Slavík, Bontonfilm

Viděli jste už Kozí příběh? Líbil se vám? Koupíte si chlupaté DVD, třeba jako plyšáka dětem?

Reklama