Lucie s Michalem slavnostně odstartovali 1. května 2002 od letohrádku Hvězda v Praze. Trasa kolem světa vedla přes 34 zemí a měřila 68 175 km (Asie, Austrálie, Severní a Jižní Amerika, Evropa,  Antarktida a Afrika). Kudy to šlo a vedla tam nějaká cestička, jeli na kole. Přes oceány a moře se přepravovali lodí nebo letadlem. Cestovali na lehko tzn. bez doprovodného vozidla, všechno důležité si vezli sami na nosičích, včetně stanu.

 

Jaké byly cíle této expedice?

·          první ČEŠKA na kole kolem světa

·          první cykloexpedice VŠEMI kontinenty 

·          první české cyklokilometry v Grónsku a v Antarktidě

·          dobytí nejjižnějších bodů Austrálie, Jižní Ameriky a Afriky

·          první český přejezd Austrálie ze západu na východ

 

Proč s Lucií a Michalem jel Colafit?

Jedním z důvodů je to, že se firma DACOM, výrobce Colafitu, stala generálním sponzorem celé expedice. Dalším, a to důležitým důvodem je zdraví obou cestovatelů. Lidský pohon na této cestě je více než důležitý. Součástky nebo i celé kolo, se dá v případě potíží vyměnit, ale zkuste si za jízdy vyměnit klouby, kosti, ruce nebo nohy, protože ty vaše jsou už opotřebované? Na tyto lidské „součástky“ tu byl Colafit a Artrofit, ale nejen tyto dva přípravky. Vzhledem k tomu, že v některých částech cesty nebyl možný dostatečný příjem vápníku, užívali Lucie s Michalem i Colacal, aby měli pevné kosti. Jídlo na dva a půl roku si s sebou vzít nemohli, a tak často, zvláště v exotických oblastech, museli oni i jejich střeva „improvizovat“. Proto byl pro ně nepostradatelným pomocníkem i Carbofit. V případě střevních potíží a nevolnosti zastavuje průjem a odvádí z těla ven jedovaté látky.         

 

Co nám v průběhu cesty napsali

,,Užívali jsme každé ráno jednu kostičku Colafitu, večer pak jeden Colacal a Artrofit. Toto dávkování jsme dodržovali poctivě už od startu naší expedice. Carbofit jsme užívali v průběhu dne, jenom tehdy pokud to bylo potřeba. Většinou pokud jsme měli pocit, že voda, kterou jsme vypili, nebyla zrovna nejčistší, nebo jsme snědli něco méně kvalitního. Myslíme, že Carbofit přispěl hlavní měrou k tomu, že jsme celé Rusko (tj. 8 631 km, 91 dní), zvládli bez jakýchkoliv střevních či zažívacích potížích.“ 

 

 

 

 

Proč si Lucka s Michalem vybrali Colafit?

  • snadné užívání
  • nízká váha – pro převážení na kole ideální
  • vynikající reference lidí, kterým Colafit pomohl a pomáhá
  • dlouhá záruka a nenáročné skladování
  • doplní si kolagen i tam, kde bude strava chudá na kolagen

 

Na co je Colafit dobrý:

·         vyživuje klouby, vaziva a kůži

·         doplněk při osteoartróze a artróze

·         působí preventivně při kloubních onemocněních

·         udržuje chrupavku a klouby v dobré kondici

·         doplňuje nedostatek kolagenu v potravě, zvláště u sportovců 

 

Balení: 14+1 kostiček,  nebo zvýhodněné balení 60 kostiček na  2 měsíce

Užívání: 2-3 měsíce 1 kostičku denně, 2x ročně opakovat. V případě potřeby užívat trvale.

Colafit nemá žádné vedlejší účinky a je vhodný pro všechny skupiny lidí. Colafit® jako jediný výrobek ve světě obsahuje kolagen nejvyšší možné čistoty 99,9 %. Testováno na kvalitu v USA. Klinicky testováno. ® Registrováno OMPI Ženeva.

 

Více o Colafitu na www.dacom.cz

 

Perlička z cesty po Rusku

,,A ještě jedna perlička z Ruska – zdá se, že to trochu podává obraz o mentalitě tamějších lidí, která se z dob budování reálného socialismu asi příliš nezměnila. Při výjezdu z města Tjumen se k Lucce a Michalovi přidává asi 15letý puberťák na kole značky Ukrajina. Chvíli jede za nimi, pak jede vedle nich v písečné krajnici a stále má takové ty řeči: „Proč nejedou rychleji, dejme si závody apod.“ V krajnici se mu špatně šlape, je pozadu, přejíždí tedy do silnice a cyklisty s jejich těžce naloženými koly, hravě předjíždí. S vítězným chechotem však náhle před Luckou mění směr, zahýbá ostře doprava a ještě přibrzďuje. Výsledkem je pád Lucky i Michala, neboť naložená kola se nedají tak snadno zastavit. Ruský mužik se směje a ujíždí svižným tempem, zatímco se Lucie s Michalem sbírají ze silnice. Projíždějící auta na ně hlasitě troubí, aby nepřekáželi, nikoho ani nenapadne zastavit. Lucka má odřený loket, koleno a kloub ukazováčku, naštěstí to není tak vážné, jak  to zprvu vypadalo, hlavně že nemají  nic zlomeného. Michal je v pořádku, zato je protržená brašna a zlomený přední nosič... Naštěstí se v Rusku už  nic podobného neopakovalo.

Samozřejmě, že zážitků je dost a dost, a přestože jeli „jenom“ na  kole, byli pozoruhodně rychlí.

Lucka a Michal  ukončili svou cestu 1. května 2005 opět u letohrádku Hvězda v Praze.

Reklama