Ani několikrát zamítnutá žádost o finanční podporu z českého grantu kinematografie neodradila tvůrce od zahájení velkolepého projektu. Díky finanční podpoře z evropského programu MEDIA začaly v roce 2004 práce na výtvarných podkladech k prvnímu českému 3D příběhu, pro jehož vznik je využívána technologie Maya, stejně jako tomu bylo při natáčení takových amerických trháků, jako je Shrek, Doba ledová nebo Hledá se Nemo. Samotná produkce filmu Kozí příběh – pověsti Staré Prahy začala za účasti soukromých koproducentů na jaře 2006. Děj počítačově animované komedie volně vychází ze starých pražských legend a pověstí. Cestou všudypřítomného černého humoru, který není určen pouze pro nejmenší diváky, ale je zacílen na celou rodinu, je vyprávěn příběh o lásce a přátelství mezi vesnickým mládencem Kubou a jeho Kozou.

Technickým partnerem filmu se stala společnost Czech Computer, která věnovala veškeré profesionální počítačové stanice potřebné pro vznik této rodinné komedie. V dubnu loňského roku tak vznikl v Praze pro účely natáčení českého „Shreka“ nový grafický ateliér s názvem Art And Animation studio. Nyní na filmu pracuje devět grafiků a další externí spolupracovníci.

Koncem roku 2006 byla dokončena pracovní animace všech 850 záběrů a film byl hrubě střižen, k čemuž byl přizván mistr střihu pan Alois Fišárek. Na hrubý střih obrazu byly v únoru namluveny dialogy za spolupráce předních českých herců, jako jsou Mahulena Bočanová, Michal Dlouhý, Jiří Lábus či Matěj Hádek. Nyní tedy zbývá v uvozovkách už jen záběry finálně doanimovat, všechny postavy obléci a doladit výsledný obraz se všemi stíny, světly a odlesky.

Do kin přijde příběh o přátelství Kuby a jeho kozy 18. 9. 2008., pokud byste však chtěli vidět první ukázky z filmu, podívejte se na www.kozipribeh.cz

Reklama