64f5c240ad756obrazek.png
Foto: Profimedia

Za vůbec první Bond girl, tedy dívku, se kterou se britský agent zapletl, je považována Ursula Andress. Tato švýcarsko-německá herečka, které je 87 let, se objevila ve snímku Dr.No, jakožto postava Honey Ryder. Jejím Bondem byl ve zmíněném filmu Sean Connery. Roli Bond girl si potom zopakovala ještě v bondovce Casino Royale z roku 1967, kde si agenta 007 zahrál David Niven. Tento film je ale považován za neoficiální bondovku.

Ursula Andress začínala po studiích jako fotomodelka ve Francii a v Itálii, ale potom se vydala na hereckou dráhu, v čemž jí významnou měrou pomohlo první manželství s americkým hercem Johnem Dereckem. Jejím filmovým debutem byla komedie Američan v Římě z roku 1954, ale největší popularitu jí zajistila až zmíněná bondovka Dr.No, která ji proslavila po celém světě. A to nejen díky ikonické scéně, kdy vystupuje z oceánu v bikinách, zatímco má kolem pasu potápěčský pás s nožem. Za tuto roli herečka obdržela Zlatý glóbus v kategorii Objev roku a její kariéra zažila raketový vzestup. Diváci Channel 4 dokonce v roce 2003 zařadili její vystoupení z vody na první místo v anketě nejvíc sexy filmových momentů. A po bílých bikinách, které měla herečka na sobě, zatoužila v době uvedení filmu nejedna žena. I díky tomu se z Ursuly stal sex symbol šedesátých let. Přestože ji ve filmu Dr.No můžeme vidět, slyšíme někoho jiného. Tvůrci totiž považovali za problém její přízvuk, a tak ji nechali nadabovat hlasovou herečkou Nikki van der Zyl.

64f5c2831fd1bobrazek.png
Foto: Profimedia

Po rozvodu s prvním mužem vystřídala Ursula Andress několik partnerů a byl mezi nimi i slavný herec Jean Paul Belmondo, který se kvůli ní dokonce rozvedl. Jejich vztah vydržel sedm let. Herečka se posléze dala dohromady s o patnáct let mladším hercem Harrym Hamlinem, se kterým má syna Dimitriho. Ani tento vztah jí ale nevydržel. Přestože po roli Bond girl herečka natočila několik desítek filmů, už tolik nebodovaly. Za zmínku stojí snad jen Souboj Titánů z roku 1981, při jehož natáčení se seznámila se zmíněným Harrym Hamlinem.

64f5c2b359a9eblobid0.png
Foto: Courtesy Everett Collection /  Profimedia

Sama se netajila tím, že její předchozí úspěch není ani tak zásluhou jejího hereckého talentu, ale spíše toho, jak vypadá. Její nahé fotky se několikrát objevily na titulní stránce Playboye. Pro magazín v minulosti uvedla, že s nahotou nemá problém a ráda tráví čas jen v rouše Evině. Do devadesátých let byla Ursula poměrně herecky aktivní, ale potom už byla její filmová či televizní vystoupení méně a méně častá. Nyní si užívá důchodu a přejíždí mezi svými dvěma domovy – jeden je v jejím milovaném Římě a druhý ve Švýcarsku, kde žijí její sourozenci.

64f5c2dca9e53obrazek.png
Foto: Profimedia

Zdroje: Playboy, Wikipedia, EW, German – Way, ČSFD

Čtěte také:

Reklama