ReZ odpovědí vyplývá, že syndromem suchých očí (odborné označení pro popisované problémy) trpí pětina z vás. Další čtvrtina odpověděla, že zná příznaky z vlastní zkušenosti, i když si dosud neuvědomovala, že se jedná právě o syndrom suchých očí. Překvapilo nás, že téměř žádná z vás neuvedla, že se jí příznaky netýkají a je si jistá, že syndromem suchých očí netrpí. Přečtěte si, jak jste odpovídaly na další otázky k tématu suchých očí.

oko2.jpg

Za syndrom suchých očí si můžeme často samy, ale…
Téměř 20 % z vás netuší, co by u nich mohlo být příčinou suchých očí. Ostatní mají jasněji – tři ze čtyř přitom uvádí jako důvody nepříjemných pocitů celodenní práci na počítači (51 %) nebo klimatizaci (26 %). I když by se tak mohlo zdát, že si za syndrom suchých očí můžeme samy, změnit práci není nic jednoduchého. 

oci.jpg

Jen čtvrtina z vás zmírňuje příznaky syndromu suchých očí pomocí očních kapek

Více jak třetina z vás (37 %) odpověděla, že příznaky suchých očí zatím neřeší. Nepříjemné pocity v očích zaháníte běžně i častějším mrkáním (23 %) nebo výplachem vodou (14 %). Tyto metody sice očím uleví, ale nejsou dostatečné.

Pokud cítíte pálení, máte oči červené a máte pocit, jako byste v nich měli písek, hledejte řešení v lékárně a pořiďte si kvalitní zvlhčující oční kapky (doporučit ty nejvhodnější vám může nejen lékárník, ale také váš oční lékař). V lékárně hledá pomoc jen každá čtvrtá z vás.

Ale pozor, ne všechny oční kapky jsou vhodné – důležité je vybírat mezi nabídkou zvlhčujících očních kapek (neboli tzv. umělých slz), které je možné užívat dlouhodobě. Při výběru se 60 % z vás nedívá pouze na cenu, ale na kvalitu přípravku. To je správně.  Kvalitní oční kapky mají totiž prodloužený účinek, nemusíte je tedy používat tak často. I u kvalitních očních kapek můžete často ušetřit, když je budete nakupovat přes e-lékárnu (např. na  www.sleky.cz nebo www.apotek.cz nyní mají za výhodnou cenu oční kapky řady Systane).

Více o syndromu suchých očí se dozvíte také v našem článku ZDE.

Uložit

Uložit

Reklama