Když onemocnění dítě, je to velmi nepříjemné. Nejen z obavy o jeho zdraví, ale i z pracovního a finančního hlediska. Podívejte se na zajímavý průzkum mezi rodiči, kde mimo jiné zjistíte, o jakou finační sumu rodina nemocného potomka přijde.

průzkum nemocné dětiprůzkum nemocné dítě„Z našich čísel vyplývá, že do desátého roku dítěte stráví rodič na nemocenské péčí o potomka celých 11 měsíců. To je skoro roční výpadek příjmu, o který se tak rodina připraví,“ popisuje Ivana Buriánková, tisková mluvčí České pojišťovny.průzkum děti 

Pociťují Češi výpadek či omezení příjmu rodiny, když zůstanou s dítětem doma?

„Podle našich dat přijdou lidé s platem 25 tisíc korun měsíčně péčí o nemocného potomka v prvních deseti letech jeho života až o 160 tisíc korun, a to není zrovna málo. Zajímalo nás tedy, zda rodiče tuto ztrátu pociťují,“ popisuje Ivana Buriánková

nemocné dítě

Dělají zaměstnavatelé rodičům, kteří musí s dětmi zůstat doma, potíže?

Necelá polovina rodičů se shoduje na tom, že nemají v tomto ohledu v práci nikdy problémy. Více než třetina (34 %) má špatné svědomí z toho, že třeba způsobí komplikace svým kolegům. Každý pátý rodič však již někdy zažil potíže s nadřízenými nebo kolegy.

průzkum

O průzkumu

Průzkum provedla na vzorku 525 respondentů pro Českou pojišťovnu společnost Ipsos. Data se sbírala v lednu 2017 na reprezentativním vzorku českých rodičů. Podmínkou pro zařazení respondenta do průzkumu bylo alespoň jedno dítě ve věku 3–12 let, tedy ve věku, kdy potenciálně navštěvuje školku či školu a zároveň je v době nemoci zapotřebí přítomnosti a péče dospělé osoby.

Reklama