ki1.jpg

Ukázal to průzkum Kia Czech s.r.o., podle kterého 53 % respondentek řídí rádo. Jen pětina jich pak uvedla, že má k řízení negativní vztah. Spíše neutrálně k řízení přistupuje 12 % respondentek, které jej berou jako nutnost. Přes 14 % tázaných žen pak neřídí vůbec.

Nejvíce si na řízení ženy cení nezávislost na hromadné dopravě. Jako největší benefit to uvádí 49 % dotázaných žen, které se cítí pohodlněji, když si mohou autem zajet kdykoliv a kamkoliv. Dalších 39 % žen si za volantem užívá pocit svobody a to, že mají v danou chvíli čas samy pro sebe. Největší důraz kladou Češky v autě na bezpečnost. Více než 45 % oceňuje různé asistenční systémy, díky kterým se v autě cítí jistěji. Oblíbené jsou také kamery pro snadnější parkování či asistent na sledování slepého úhlu. Dále hraje velkou roli interiér auta, řidičky ocení jednak jeho design, ale také intuitivní ovládání či dostatek místa v kufru.

ki2.jpg

A co naopak českým ženám při řízení vadí? Číslo jedna na pomyslném žebříčku nepříjemností je pro více než třetinu žen hustý provoz a ostatní řidiči, se kterými musí sdílet vozovku. Druhou příčku pak obsadilo parkování, při kterém mají ženy řidičky často strach z nedostatku manévrovacího prostoru a z hrozby, že vůz odřou.

Průzkum byl proveden společností Kia Czech v červnu 2021 a zúčastnilo se ho 553 respondentek.

615d6b8917cbaobrazek.png

Reklama