70 % českých chatařů a chalupářů chystá na letošní rok velké investice. Přibližně 70 % utratí za rekonstrukce více než 25 000 Kč. Nejčastěji budou investice směrovat na úpravy interiéru a novou výmalbu. Pětina chalupářů si na rekonstrukce půjčí. Jak jste na tom vy, chystáte nějaké investice do chaty či chalupy?

chatička

Interiér, nová střecha nebo zateplení. To všechno plánují čeští chalupáři v letošním roce koupit nebo zrekonstruovat. Přes 90 % majitelů objektů pro rodinnou rekreaci plánuje investovat více než 10 000 Kč. Nejvíce z nich, přes 40 %, se zaměří na náročnou přestavbu interiérů, jako jsou příčky, krovy nebo schody. Dalších téměř 30 % se chystá na opravu střechy a přibližně 25 % bude zateplovat nebo izolovat celou chalupu. Tyto rekonstrukce spolknou méně než 25 000 Kč v 30 % případů. V téměř 50 % zainvestují částku od 25 000 Kč do 100 000 Kč a ve více než 20 % případů se investice vyšplhají dokonce na více než 100 000 korun.

„Češi tráví na chalupách hodně času a logicky chtějí, aby to bylo co nejpříjemnější místo,“ říká Milada Franek, tisková mluvčí GE Money Bank. „Letos se do oprav a zvelebování pustí opravdu ve velkém. Náš průzkum ukázal, že se téměř polovina českých chalupářů vrhne hned do několika velkých oprav najednou,“ doplňuje Milada Franek.

Ani menší úpravy nebudou chybět

Vedle velkých rekonstrukcí se čeští chataři a chalupáři chystají i na drobnější opravy. Nejvíce z nich bude letos natírat a malovat (69 %). Přes 37 % z dotazovaných odpovědělo, že má v plánu opravu nebo stavbu nového plotu. Další nejčastěji plánovanou rekonstrukcí je úprava osvětlení, na kterou se chystá téměř 30 % chalupářů. Přibližně 20 % se pak chystá na opravu nebo výměnu oken, podlah či okapů.

chalupa

Nový gril i nábytek

Necelých 75 % z nich plánuje nákup nového vybavení do domku nebo na zahradu. Ze zahradního vybavení si více než 25 % dotázaných v letošním roce vybere ke koupi nový gril a dalších 22 % obohatí zahradu u chalupy o nový nábytek. K chatě nebo rodinnému domu v tuzemsku patři často i bazén, který si letos pořídí dalších 15 % respondentů. Necelých 25 % dotazovaných se také chystá na nákup nových spotřebičů do chalupy a v neposlední řadě si 21 % pořídí nábytek do interiéru.

 

Reklama