Chcete-li mít precizní líčení bez chybičky, hlavní roli nehrají jen správné produkty a jejich odstíny, ale také to, čím je na svou tvář nanesete. Používat na nanášení líčidel na pleť prsty, není nic neobvyklého, ale co si budeme povídat, pokud místo nich použijeme správný štětec, výsledek bude mít úplně jiný výsledek. Přesnější, propracovanější a jistější.
Nemusíte mít strach, rozhodně ve své výbavně nemusíte mít štětců třeba dvacet, tak jako vizážisté, bohatě postačí základ, s nímž uděláte spoustu parády. Důležité ale je, abyste si pořídily štětce kvalitní, takové, které vydrží, nemění svůj tvar, nepelichají, a tím pádem ani neztrácejí na objemu.
5beaa69d7dccbobrazek.png

Přírodní vs. syntetické

Štětce se dají rozdělit do dvou skupin – přírodní a syntetické. Ty přírodní jsou samozřejmě dražší a jsou vyrobeny ze štětin prasat, horských koz nebo třeba kun. Ideální jsou pro nanášení minerálních pudrů, tvářenek, bronzerů nebo očních stínů.

Velmi oblíbené jsou ale štětce ze syntetických materiálů. A vhodné jsou na práci s mastnějšími výrobky, jako je make-up a korektor.
U štětců je vhodné trochu si připlatit. Dobrý štětec pak poznáte podle toho, že je příjemný na dotek, konečky jsou jemné, nikde se netřepí a měl by být, jak se říká, příjemný do ruky.

Základní výbava

Do základní kosmetické výbavy byste měla zařadit celkem pět typů štětců: na pudr, tvářenku, kulatý a plochý štětec na oční stíny a štěteček na obočí. Šestým by mohl být štětec na make-up, který ale můžete podle libosti nahradit za oblíbenou houbičku, s níž se také pracuje perfektně.

  • Štětec na pudr

5beaa606a2b6cobrazek.png
Tento štětec by měl být „huňatý“ a objemný. Pracuje se s ním krouživými pohyby, nikdy ne rovnými tahy.

  • Štětec na tvářenku

5beaa64cb269bobrazek.png
Tento typ štětce by měl být zkosený, aby se maximálně přizpůsobil tvaru lícních kostí a s barvou tvářenky pracoval jemně a bez velkých a ostrých barevných přechodů.

  • Štětce na oči

5beaa5b653419obrazek.png
Na oči potřebujete štětce dva – jeden plochý na nanášení stínů přes celé víčko a druhý s delšími a jemnějšími štětinkami na rozpracování různě barevných očních stínů.

  • Štětec na obočí

5beaa53671d78obrazek.png
Dokonale upravené obočí frčí! A tak si na něm dejte každé ráno pořádně záležet. K dokonalému tvaru vám poslouží stíny, vosk nebo speciální gel a zkosený štětec, ideálně s hřebínkem na druhé straně. Výhodou tohoto štětce je, že jej můžete využít i v líčení linek.

  • Štětec na make-up

5beaa4b6441ddobrazek.png
Jak bylo zmíněno výše, make-up můžete roztírat prsty, speciální houbičkou, anebo právě štětcem. Pro rychlejší aplikaci vizážisté doporučují nejčastěji štětce dva – plochý, který má oválný tvar, a pak kulatý a objemnější, s nímž make-up zapracujete během chvilky.

Péče je základ!

O své kosmetické pomocníky je ale také potřeba pořádně se starat. Díky pravidelnému mytí (alespoň jednou měsíčně) vám déle vydrží a budou sloužit klidně i dlouhá léta.

Také si přečtěte:

Reklama