Cestujete rády? Chcete poznávat tak trochu jinak? Chcete se cítit během vašeho putování po Berlíně tak nějak, jak se říká, „jako doma“? Přečtěte si Berlíňanku!

berlinanka

Marie Cicvárek Fléglová

Trochu se stydím. K jakýmkoli průvodcům, bedekrům a jiným cestovatelským knihám přistupuji lehce s despektem. Jsem totiž přesvědčená, že poznat cizí města, potažmo i celé země, by měl člověk na vlastní pěst. Ale tentokrát musím otočit. Je-li vám totiž móda blízká, tak jako mně, do metropolí jezdíte nejen kvůli památkám, ale také pro tu atmosféru, lidi, dobré jídlo a prostředí, měly byste po Berlíňance rozhodně sáhnout.

Berlín je tolik jiný, rozhodně ne tak šik jako Paříž a trendy jako Stockholm, ale má ducha, který se vám tak lehce dostane pod kůži a vy se tam budete chtít vracet rok co rok, sezonu co sezonu. Veronika Jonášová ve své knize toto město vystihla dokonale. A přestože, jak jsem psala výše, nejsem fanda průvodců, Berlíňanka mě vtáhla hned na první straně. Kniha je plná fotek, hezké grafiky a příjemného čtení. Velmi hezky popisuje charakter metropole, lidí zde žijících i jejich módní výstřelky a životní styl.

Tato kniha není knihou pro klasického turistu-batůžkáře, ale pro ženy, které chtějí poznat Berlín tak trochu jinak, okusit místní atmosféru, užasnout u výloh obchodů jako je COS nebo &Other Stories, vyrazit na piknik na kole a stát se, třeba jen na víkend, Berlíňankou se vším všudy.

berlinanka

Klára Tichá

Do rukou se mi dostala kniha Berlíňanka od Veroniky Jonášové a jsem za to opravdu ráda, protože jsem se nikdy nad Berlínem nebo stylem Berlíňanek nijak nezamýšlela. Nicméně knihu mám přečtenou a ztotožňuji se s velkou spoustou bodů, o kterých se v ní píše.

Baví mě, že Berlíňanky (ať už rodilé nebo ne) berou Berlín jako životní styl, a ne jako mekku módy. Jejich každodenní outfity jsou uvolněné, pohodlné, ale přitom originální a osobité. V Berlíně si můžete obléknout cokoli a nikdo na vás nebude koukat jako na blázna.

Jak už jsem psala výše, v knize jsem narazila na několik bodů, podle kterých se řídím také. O to víc mi byla kniha sympatičtější. Vyjmenuji ale jenom pár z nich:

  • Second handy – miluji ten pocit, když natrefím na jedinečný kousek za super cenu
  • Recyklace oblečení – daruji známým nebo na charitu
  • Vegetariánství – maso odmítám už několik let
  • Jóga a fitness – propadla jsem tomu a doufám, že mě to nikdy neopustí
  • Tlumené barvy a minimalismus – černá, šedá, tmavě modrá – to je moje

Proč si přečíst Berlíňanku? Pochopíte, že v životě nejde ani tolik o to, co máte na sobě, ale jak se v tom cítíte. Možná dostanete odvahu více experimentovat a přestat se bát nových věcí. Navíc v knize najdete spoustu tipů na nejrůznější second handy, módní butiky s autorskou módou, restaurace, kluby atd.

Více Berlína i do Prahy…

 

V čem se inspirovat od Berlíňanek, nejsvobodnějších žen světa? Stačí berodkoukat pár triků a s lehkostí vyšperkujete nejen svůj šatník, ale proměníte i svůj životní styl. Berlíňanky jsou známé svým svébytným pohledem na život i módu. Jsou přirozené, uvolněné, dbají na ekologii, moc neutrácí a umí být sexy, a přesto nepůsobit podbízivě. Rády provokují, ale nikdy ne lacině.

Tajemství Berlíňanek poodhaluje tato knížka. Dozvíte se, jak se správně obléct a jak rozhodně ne, kam si zajít na něco k snědku, jak si hezky po berlínsku zařídit byt, jaké trendy razí berlínské matky i co milují hipsteři. A navíc zde najdete více než stovku ozkoušených tipů na ty nejlepší obchody, kavárny, restaurace, ale i zajímavá místa a kulturní atrakce, o kterých se v žádných průvodcích nedočtete. Nechte se inspirovat módou a životním stylem Berlíňanek!

Knihu zakoupíte ZDE.

Reklama