Domov je místo, kde se scházíte s rodinou, s přáteli. Místo, kde chcete po celodenní práci odpočívat a relaxovat, místo, které by mělo být přívětivé a útulné. A je věcí vkusu každého z nás, co tu příjemnou atmosféru vytvoří. Zda to bude záplava kytek, barev nebo nábytku.

Pojďte se s námi podívat na některé možnosti zútulnění.

- Nábytek už dnes není podpultovým zbožím. Už nemusíte stát fronty, ani čekat měsíce než vámi objednaný kousek vyrobí. A pak zoufale pozorovat na chlup stejný obývák na návštěvě u svých známých. Dnes se s firmami, které nabízejí nábytek, doslova roztrhnul pytel. Předhánějí se v cenách, výhodách i nabídce.

Pokud si dnes usmyslíte, že chcete dětem pořídit nový dětský pokoj, stačí zajít do prodejny, vybrat, zaplatit a pak už se o vše postará firma. Pravda, za dopravu a montáž si připlatíte, to už je na zvážení každého z vás, ale věřím, že spousta zákazníku tuto službu využije.

  • Polštáře
  • jsou, alespoň pro mě, úžasným bytovým doplňkem. Upoutají pozornost na pohovkách, postelích, židlích i na zemi. Na trhu je nepřeberné množství nejrůznějších barev, tvarů a typů. A je-li vám to přesto všechno málo, můžete si polštář “svých snů” vyrobit celkem jednoduše i sama. Polštáře se mohou šít přímo na míru a tudíž pak slouží k danému účelu, třeba jako polstrování židle, polštáře mobilní pak můžete variabilně přemisťovat.
  • Osvětlení
velkou měrou přispívá k celkovému vyznění pokojů. Dá se říci, že je jednou ze základních dekorací. Nezůstávejte pouze u klasického osvětlení na stropě místnosti, ale “čarujte” se světlem. Jako dodatečné osvětlení se osvědčují stolní lampy. Už dávno nejsou doménou jen nočních stolků a psacích stolů. Kout obývacího pokoje, nebo stinnou chodbu skvěle prozáří měkkým světlem.
  • Květiny
  • v bytech jsou nejen zdravé, ale zároveň zjemňují tvar nábytku a strohost stěn. Pro klasické byty a domy vybíráme nejčastěji hodně listnaté rostliny s velkými květy. I když ruku na srdce, které z nás se podaří z kvetoucí rostliny květ vymámit?! Zásadou pro zdárné pěstování květin je zpravidla dostatek světla a tepla. Samozřejmě, že každá rostlina je individuální a stejně tak k ní musíme přistupovat. Samostatnou kapitolou jsou zimní zahrady. Kuchyň zútulníte třeba parapetem plným květináčů s kořením a bylinkami.
  • Závěsy a záclony
  • bez debat dokreslují celkové vyznění místnosti. I když v dnešní uspěchané době se stále více lidí přiklání k vertikálním i horizontálním žaluziím. Nezatracujme záclony a závěsy, protože přeci jen okno je v každé místnosti dominantní. Pokud vypustíme závěsy ve funkci zabezpečující soukromí, patří jim zcela neodmyslitelně funkce dekorační. Různé barevné ladění, řasení i způsob uchycení přitahuje zrak každého návštěvníka a velkou měrou přispívá k útulnosti pokoje.

A jak jste na tom s vytvářením atmosféry domova vy? Volíte raději jednoduchý byt, prostý nábytku i závěsů v chladné eleganci, nebo naopak máte ráda selský styl s kostkovanými závěsy? Máte u vás doma polštáře všude, kam se člověk podívá, nebo převažuje moderní design? Pochlubte se nám s vaším domovem…..

 

 
Reklama